ME vo futbale 2020: Belgicko nestratilo v B-skupine ani bod, Fínsko po prehre kleslo na 3. miesto (foto)

ME vo futbale 2020: Fínsko - Belgicko
Jere Uronen z Fínska (vľavo zastavuje Leandra Trossarda z Belgicka počas zápasu B-skupiny na ME vo futbale 2020. Petrohrad, 21. jún 2021. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 21. júna 22:52

Futbalisti Belgicka prešli základnú B-skupinu bez prehry, keď zvíťazili aj vo svojom poslednom stretnutí nad Fínskom 2:0.

Viac o téme: ME vo futbale 2020

Po bezgólovom prvom polčase po zmene strán Romelu Lukaku najprv prišiel o gól pre postavenie mimo hry, no potom si slovenský rodák vo fínskej bránke Lukáš Hradecký zrazil za sebou strelu do žrde od Thomasa Vermaelena a Romalu Lukaku ho prekonal ešte v 81. minúte.

Fíni po prehre zostali na troch bodoch a v B-skupine obsadili tretie miesto. O tom, či postúpia do osemfinále rozhodnú ďalšie zápasy, ale s negatívnym skóre 1:3 je ich účasť vo vyraďovacej časti málo pravdepodobná.

ME vo futbale 2020

• B-skupina

Fínsko – Belgicko 0:2 (0:0)

• Gazprom Arena (Petrohrad)

Góly:
* 65. min – VAR pre ofsajd zrušil gól, ktorý dal R. Lukaku
75. min – 0:1 L. Hradecký (vl. gól)
81. min – 0:2 R. Lukaku

Žlté karty: 0 – 0

strely celkovo (na bránu): 7:17 (1:7), rohové kopy: 0:5, ofsajdy: 0:2, držanie lopty (v %): 43 – 57, rozhodcovia: Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp (všetci Tur.)

Fínsko: Hrádecký – Raitala, Toivio, Arajuuri, O’Shaughnessy, Uronen (70. N. Alho) – Lod (90.+1 M. Forss), Sparv (59. R. Schuller), Kamara – Pohjanpalo (70. J. Kauko), Pukki (90.+1 F. Jensen)
Belgicko: Courtois – Boyata, Denayer, Vermaelen – Trossard (76. T. Menuier), De Bruyne (90.+1 H. Vanaken), Witsel, Chadli – Doku (76. M. Batshuayi), R. Lukaku (84. C. Benteke), E. Hazard