Mazák: Pri rozdielnych verdiktoch súdov ohľadom rovnakej problematiky nemusí napomôcť ani rozhodnutie tzv. kompetenčného senátu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
MAZÁK: Rozhovor pre agentúru SITA
Predseda Súdnej rady Ján Mazák. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková
Tento článok pre vás načítala AI.

Pri rozdielnych verdiktoch súdu pri rovnakej problematike, čo je aj prípad neodkladných opatrení vo veciach tzv.„čurillovcov“ nepomohlo ani rozhodnutie tzv. kompetenčného senátu z najvyššieho súdu a najvyššieho správneho súdu.

Jeho obsah si totiž sudcovia zjavne vykladajú rôzne. V rozhovore pre agentúru SITA to povedal predseda Súdnej rady SR Ján Mazák.

V tejto agende podľa Mazáka neexistuje jednoznačné stanovisko dovolacieho súdu, t.j. najvyššieho súdu. „A zatiaľ nemáme ani názor odvolacieho súdu,“ doplnil Mazák s tým, že v tejto súvislosti je nutné vyčkať, ako Krajský súd v Bratislave rozhodne o odvolaniach oboch sporových strán „Radím jediné. Trpezlivosť,“ dodal šéf súdnej rady.

Rozdielne rozhodnutia prvostupňového súdu v poslednej dobe rezonovali napríklad vo veci návrhov na neodkladné opatrenia vo veci tzv. „čurillovcov“.

Konkrétne sudcovia Mestského súdu Bratislava IV vyhoveli policajnému viceprezidentovi Brankovi Kiššovi, vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry Štefanovi Mašinovi a Milanovi Sabotovi a operatívcovi Branislavovi Dunčkovi s tým, že sa môžu vrátiť do práce. V prípade ďalších troch policajtov, Jána Čurillu, Pavla Ďurku a Róberta Magulu, súd skonštatoval, že nemá právomoc vo veci rozhodovať.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Ján Mazák
Firmy a inštitúcie Súdna rada SR