Matovičovci a Únia Rómov sú v spore pre 500 eurový príspevok vo voľbách, podávajú na seba vzájomne trestné oznámenia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
OĽANO: Vyslovenie nedôvery vláde SR
Šéf hnutia Slovensko Igor Matovič. Foto: Archívne, SITA/Diana Černáková
Tento článok pre vás načítala AI.

Únia Rómov na Slovensku a hnutie Slovensko (bývalé OĽaNO) sú v spore. Najprv podali 14. decembra 2023 členovia únie trestné oznámenie v súvislosti s 500-eurovým príspevkom za účasť vo voľbách, poslanec Peter Pollák ml. podal následne trestné oznámenie za ohováranie.

V pondelok k nemu vypovedal na polícii v Galante predseda občianskeho združenia Únia Rómov na Slovensku František Tanko.

Zastierací manéver

„Vnímame ho len ako zastierací manéver z ich strany, pretože konanie Únie Rómov na Slovensku a Františka Tanka v žiadnom prípade nezakladá skutkovú podstatu trestného činu ohovárania. Naše tvrdenia o volebnej korupcii Matoviča a Pollákovcov vychádzajú len z vyhlásení ich samých a z verejne dostupných výstupov médií,“ uviedla únia vo svojom stanovisku.

Zároveň sa jej členovia pýtajú, prečo dodnes príslušné orgány nezačali konať v prípade ich trestného oznámenia, ktoré krajská prokuratúra v Prešove postúpila na Úrad špeciálnej prokuratúry.

„Zvažujeme a pripravujeme ďalšie právne kroky voči konaniu Pollákovcov, Matoviča a OĽANO, keďže František Tanko čelil z ich strany vyhrážkam a ohováraniu,“ dodala únia.

Charakter zločineckej skupiny

Rómovia naďalej tvrdia, že matovičovci im pred parlamentnými voľbami 2023 sľúbili 500 eur za účasť vo voľbách, čo spôsobilo, že mnoho Rómov volilo práve hnutie Slovensko.

Sú presvedčení, že bez týchto hlasov by sa hnutie do parlamentu nedostalo. Nakoniec žiadnu odmenu nedostali, keďže Národná rada SR neschválila návrh lídra hnutia Slovensko Igora Matoviča na odmenu pre voličov za účasť vo voľbách.

„Z indícií je zjavné, že konanie volebnej korupcie Matoviča a pollákovcov má charakter organizovanej zločineckej skupiny,“ tvrdia Rómovia z únie.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe František TankoIgor MatovičPeter Pollák ml.
Firmy a inštitúcie Matovičovo hnutie SlovenskoÚnia Rómov na Slovensku