Matovičov prorodinný balíček ide na Ústavný súd SR. Čo kritizuje prezidentka Čaputová?

PREZIDENTKA: Stretnutie troch najvyšších činiteľov
Prezidentka Zuzana Čaputová a minister financií Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher.

Návrh na posúdenie legislatívy upravujúcej prorodinný balíček Ústavným súdom SR je už podľa slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej napísaný. Ako uviedla v sobotňajšej debate s moderátorom Štefanom Hríbom na trenčianskom hudobnom festivale Pohoda, na budúci týždeň ho odošle na ústavný súd.

Viac o téme: Prorodinný balíček

Čaputová opätovne kritizovala rýchlosť procesu, ktorý sprevádzal prijatie zákona o financovaní voľného času dieťaťa. „Myslím si, že je správne a fér, aby sa na proces prijatia a hmotnoprávne nedostatky, ktoré sme identifikovali, pozrel ústavný súd, a raz a navždy zarámcoval, či je toto v Slovenskej republike možné, alebo nie. Išlo o 1,2 miliardy eur schválených za šesť dní v parlamente, a navyše s pomocou fašistov,“ podotkla Čaputová.

Podľa hlavy štátu sa od novej vlády v čase jej vzniku očakávalo, že bude hrádzou proti fašizmu. „Toto však nie je hrádza, to je kolaborácia s fašizmom. Pre mňa to bol veľmi dôležitý medzník v mojom vnímaní koalície. Situácia na Slovensku si vyžaduje reštart. Dúfam, že po reštarte bude kolaborácia s fašistami raz a navždy minulosťou,“ dodala prezidentka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Ústavný súd SR