Matovič: Nasledujúce tri týždne budú pre vládnu koalíciu kľúčové (video)

Igor Matovič
Minister financií Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR
  • aktualizované 29. septembra 10:53

Nasledujúce tri týždne budú pre vládnu koalíciu kľúčové. Pred stredajším rokovaním vlády to povedal minister financií Igor Matovič (OĽaNO). „Buď to zvládneme a unesieme zodpovednosť, ktorú nám ľudia dali vo voľbách, alebo si povieme, že ideme od toho preč lebo sme to nezvládli,“ dodal premiér.

Kritizoval zdĺhavý stav okolo schvaľovania výdavkových limitov v rámci zákona o rozpočtovej zodpovednosti. V nasledujúcich troch týždňoch by sa mali podľa neho prijať zásadné ústavné zmeny. A teda buď to súčasná vláda podľa neho zvládne a unesie zodpovednosť, alebo „poďme od toho preč a nech tu vládne mafia“.

„Lebo keď my sa tu ideme tváriť, že schválime len výdavkové stropy a dlhovú brzdu nie a potom takto za dva roky máme z roka na rok ušetriť 2,5 mld. eur, lebo to je podľa súčasného znenia zákona o dlhovej brzde, tak poďme naozaj od toho čím skôr preč a povedzme, že sme to nezvládli. Každá strana si tu teraz bude hovoriť nejaké prkotinky, vymyslí si daňovú brzdu a bude s tým vydierať všetkých ostatných, ale to štát stojí obrovské peniaze,“ povedal Matovič.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič
Firmy a inštitúcie Vláda SR