Martina Kohlová si môže zlepšiť osobný olympijský rekord

Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 - jedenásty deň
Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Martina Kohlová počas rozjazdy kategórii K1 na 200 m. Rio de Janeiro, 15. august 2016. Foto: SITA/Martin Medňanský

RIO DE JANEIRO 15. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Martina Kohlová obsadila v pondelok časom 41,286 s štvrtú pozíciu v záverečnom treťom semifinále disciplíny K1 na 200 m na OH v Riu de Janeiro.

OH 2016

Tridsaťjedenročná Bratislavčanka sa kvalifikovala do B-finále. Členka ŠKP Bratislava si teda stále môže zlepšiť osobný olympijský rekord v podobe 13. priečok v K2 na 500 m s Ivanou Kmeťovou z Pekingu 2008 aj Londýna 2012. Medzi osmičku, ktorá bude bojovať o medaily, postúpili prvé dve z každého semifinále a dve najrýchlejšie z pretekárok na tretích priečkach. Kohlová vzhľadom na vývoj potrebovala tretie miesto zo svojho semifinále, ktoré za 40,381 s získala Kazaška Inna Klinovová.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 11. deň

„Rozjazda bola skvelá a nešlo sa mi zle ani v semifinále, ale ušlo mi to o jedno miesto. Som vlastne prvá nepostupujúca. Na štarte semifinále som mala problém, môj blok bol absolútne plný rias. Zdvihla som aj ruku, aby rozhodca o tom vedel, a išla som si vybrať riasy. Bol dosť nervózny, hoci videl, že to mám plné rias. Snažil ma smerovať do bloku, aby som štartovala aj s riasami. Usilovala som sa nebyť vykoľajená. Potom to hneď odštartoval a bolo to rýchle semifinále. Rýchlejšie som už ísť nemohla a urobila som všetko, čo bolo v mojich silách. Cítila som sa na postup do elitnej osmičky a škoda, že mi to utieklo o jedno miesto. Viac som si verila na tomto šprinte ako na päťstovke, ktorá ma ešte čaká,“ povedala Martina Kohlová.

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA – K1 žien na 200 m – III. semifinále z troch

1. Lisa Carringtonová (N. Zél.) 39,561 s,… 4. Martina Kohlová (SR) 41,286 – kvalifikovala sa B-finále

Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina Kohlová