ManU vypadli z Anglického pohára

Futbal

LONDÝN 3. januára (WEBNOVINY) – Futbalisti Manchestru United prekvapujúco prehrali v úvodnom nedeľňajšom stretnutí 3. kola Anglického pohára (FA Cup) na domácom ihrisku s Leeds United 0:1 a rozlúčili sa s touto súťažou. V zápase nastúpil aj slovenský obranca Ľubomír Michalík, ktorý na hraciu plochu prišiel v 88. min na miesto útočníka Luciana Becchia.

Prvú šancu na otvorenie skóre mal už v 2. min domáci záložník Gibson, jeho pokus z diaľky sa však medzi tri žrde nezmestil. V 6. min premiérovo pohrozil Leeds, Beckford si spracoval prihrávku z pravého krídla, unikol veteránovi Garymu Nevillovi, nedokázal však vystreliť na bránku. Na druhej strane sa nepresadil Berbatov. V 18. min sa o jediný presný zásah duelu postaral hosťujúci zakončovateľ Jermaine Beckford, ktorý podstrelil gólmana „červených diablov“ Kuszczaka a dosiahol svoj 20. Presný zásah v prebiehajúcej sezóne. Už o minútu mohol šokovaných zverencov Alexa Fergusona hlbšie do kolien zraziť Becchio, Argentínčan však hlavou namieril nad brvno svätyne Manchestru. V 23. min mal k vyrovnaniu blízko Wayne Rooney, ktorý prekonal hosťujúceho brankára Kaspera Ankergrena, jeho strelu však z čiary vykopol Jason Crowe. Favorizovaní domáci futbalisti sa napriek zvýšenému tlaku nedokázali presadiť do prestávky a gól už diváci nevideli ani v druhej štyridsaťpäťminútovke. Domácich môžu mrzieť najmä nevyužité príležitosti Evansa, Rooneyho, Welbecka a Owena. Manchester United teda skončil svoje tohtosezónne účinkovanie v FA Cup-e už v 3. kole, čo sa naposledy stalo pred 25 rokmi.

Do ďalšej fázy naopak postúpila FC Chelsea, ktorá rozdrvila Watford jednoznačne 5:0, do tohto duelu ako striedajúci hráč naskočil aj bývalý futbalista MFK Košice Nemanja Matič, ktorý v lete 2009 prestúpil do kádra „The Blues“. V londýnskom derby zvíťazil Arsenal nad West Hamom United najtesnejším rozdielom jediného gólu 2:1. O úvodný zásah duelu sa v 45. postaral Diamanti, vyrovnať sa favorizovanému Arsenalu podarilo až v 78. min zásluhou Ramseyho, do ďalšieho kola zverencov Arséna Wengera o päť minút neskôr posunul Eduardo.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 3. kola Anglického pohára vo futbale FA Cup (hrá sa na jedno víťazstvo, v prípade remízy sa bude stretnutie opakovať):

Manchester United – Leeds United 0:1 – Ľubomír Michalík (Leeds) hral od 88. min

FC Chelsea – Watford 5:0

Sheffield United – Queens Park Rangers 1:1

West Ham United – Arsenal Londýn 1:2