ManCity a Arsenal vysoko zvíťazili, súboj Stoke – Burnley sa skončil remízou

Manchester City
Radosť hráčov Manchestru City po jednom z gólov v sieti Swansea počas zápasu 35. kola Premier League, v ktorom zvíťazili hladko 5:0. Manchester, 22. apríl 2018. Foto: SITA/AP.

LONDÝN 22. apríla (WebNoviny.sk) – Čerstvý anglický futbalový majster Manchester City zvíťazil na vlastnom trávniku nad Swansea vysoko 5:0 v nedeľňajšom stretnutí 35. kola najvyššej súťaže.

Domáci sa dostali v prvom polčase do dvojgólového vedenia, keď sa presadili David Silva a Raheem Streling. V druhom polčase sa k nim pridali Kevin de Bruyne, Bernardo Silva a Gabriel Jesus.

„Citizens“ sa priblížili k rekordu Chelsea Londýn v počte strelených gólov v jednej ligovej sezóne. Londýnčania dokázali skórovať 103-krát v ročníku 2009-2010. Zverenci Pepa Guardiolu majú momentálne na konte 98 strelených gólov, do konca Premier League im zostáva odohrať 4 zápasy.

Arsenal na vlastnom ihrisku zvíťazil nad West Hamom 4:1. Domáci zlomili súpera až v závere zápasu, keď „kanonieri“ dokázali streliť tri góly. Dvoma zásahmi sa blysol francúzsky reprezentant Alexandre Lacazette.

Manchester City – Swansea 5:0 (2:0)
Góly: 12. David Silva, 16. Sterling, 54. De Bruyne, 64. Bernardo Silva, 88. Gabriel Jesus