Máme za sebou tretí ročník behu Od Tatier k Dunaju

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Beh Od Tatier k Dunaju Foto: Quinta Essentia

BRATISLAVA 17. augusta (WBN/PR) – Vo štvrtok 13.8.2015 v Jasnej pred Happy Endom odštartoval v poradí už tretí ročník behu Od Tatier k Dunaju. V tento deň na trať vybehli len dvaja bežci v kategórii SÓLO – Roman Minarovič a Štefan Kmiť. O dva dni neskôr, sobotu 15.8.2015, v Jasnej odštartovali štafetové tímy. Bežci začali vybiehať na trať o 8:00 v desaťminútových intervaloch. Posledný bežec vybehol o 15:00. Príjemnú klímu tatranského prostredia so slnkom na oblohe, vystriedala zhruba dvojhodinová prietrž mračien. Bežci ani na chvíľu nepochybovali o odstúpení, či nenastúpení na trať. Prietrž mračien mala najväčšiu intenzitu v Železnô, kde sa vylial potok rovno na trať. Bežci boli nútení brodiť sa novovzniknutým potokom na ceste. No ani nánosy bahna, či znesené skaly nezastavili borcov v ceste za úspechom.

Spolupatričnosť a tímový duch nepanovali len medzi samotnými bežcami, ale aj obyvateľmi okolitých dedín, ktorí svojou pomocou zabezpečovali jedlo a pitie pre dobrovoľníkov a samotných bežcov. Každopádne patrí veľká vďaka každému, kto priložil ruku k dielu a vytvoril tak atmosféru, ktorá sa pre mnohých stala neopakovateľným zážitkom. Neopakovateľné sa pre mnohých stalo aj to, že bežali počas noci s čelovkami na hlavách v takmer úplnej tme.

Prvým bežcom, ktorý sa dostal do cieľa bol Roman Minarovič, ktorý bežal v kategórii SÓLO. Do cieľa sa dostal v rekordnom čase a to 77:57:03 a stal sa jediným SÓLO bežcom, ktorý do cieľa dobehol. Zhruba o dve hodiny po príchode tohto bežca, dorazili do cieľa prvé štafetové tímy a tým sa rozprúdila neopísateľná atmosféra na brehu Dunaja na Tyršovom nábreží.

V kategórii ALL sa na prvom mieste umiestnil tím BŠK Banská Bystrica s časom 24:40:30, na druhom mieste sa umiestnil tím Omes Running Team s časom 25:21:56 a na treťom mieste sa umiestnil tím MTC Vyšná Šebastová s časom 25:52:52.

V kategórii ŽENY sa na prvom mieste umiestnil tím Sheruns s časom 31:01:47, na druhom mieste sa umiestnil tím Hotel Mikulášska chata *** s časom 32:18:26 a na treťom mieste sa umiestnil tím Ženský beh Žilina s časom 33:16:45.

V kategórii MIX sa na prvom mieste umiestnil tím Strana TIP 1 s časom 25:28:07, na druhom mieste sa umiestnil tím TAD s časom 26:14:28 a na treťom mieste sa umiestnil tím Aj my sme beh :) s časom 27:44:24.

V kategórii ELITE boli prihlásené dva tými. Na prvom mieste sa umiestnil tím Monsters Dream Team s časom 23:01:24, na druhom mieste sa umiestnil tím MBO Strážske s časom 23:51:48.

V kategórii ULTRA sa na prvom mieste umiestnil tím Atomic Bombs s časom 27:22:25, na druhom mieste sa umiestnil tím Kilometrozruti s časom 29:09:34 a na treťom mieste sa umiestnil tím BMSC ULTRA s časom 29:37:21.

V kategórii SÓLO patrí prvé miesto Romanovi Minarovičovi (Bežím srdcom..) s časom 77:57:03.

Ďakujeme generálnemu partnerovi X-NET. Slovenskej Sporiteľni za Športomat, ktorý slúžil na expresnú tlač diplomov. Zlatému Bažantu pitný režim v podobe vychladeného čapovaného piva, či radlera. Ďalej Rádiu Expres, ktoré vzorovo hlásilo a informovalo o pohybe bežcov na trati. Časopisu Running za spoluprácu počas celého roka a uverejnenie článkov. Mobilnému operátorovi O2 za mobilnú aplikáciu BehSiTyB345. Ďalej Ministerstvu vnútra za hliadky na cestách a tak isto aj Sodexu, za výborné cestoviny, ktoré čakali bežcov v cieli. Bratislavská vodárenská spoločnosť – pitný režim v cieli. Mikulášskej chate za starostlivosť o organizačný štáb a za zorganizovanie stretnutia kapitánov tímov. Organizátorom behu bola spoločnosť Top Koncert v spolupráci s agentúrou Quinta Essentia.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Quinta Essentia