Malá obec v Kaliforni sa premení na turistickú destináciu fanúšikov marihuany

Marijuana Town
Kalifornská obec Nipton má len 20 obyvateľov a rozlohu 50 hektárov. Foto: SITA/AP

LOS ANGELES 3. augusta (WebNoviny.sk) – Spoločnosť vyrábajúca produkty z marihuany kúpila v Kalifornii menšiu obec a plánuje ju premeniť na destináciu pre fanúšikov marihuany.

Firma American Green zaplatila za obec Nipton, v ktorej žije momentálne len 20 obyvateľov, 5 miliónov dolárov (približne 4,2 milióna eur). Stala sa tak vlastníkom 50 hektárov pôdy, ktorej súčasťou je budova školy, hotel, minerálne kúpele a obchod. Má tiež v pláne zabezpečiť v obci energiu z obnoviteľných zdrojov.

„Kanabisová revolúcia, ktorá sa práve v Amerike koná, má silu kompletne revitalizovať komunity rovnakým spôsobom, ako sa to podarilo počas zlatej horúčky v 19. storočí,“ uviedol prezident spoločnosti David Gwyther. Nipton sa nachádza na hranici Kalifornie s Nevadou a založili ho počas zlatej horúčky na začiatku 20. storočia po tom, ako v okolí objavili nálezisko vzácnych kovov.

Kalifornia je jedným z ôsmich amerických štátov, kde je rekreačné užívanie marihuany legálne. American Green plánuje do rozvoja obce investovať 2,5 milióna dolárov a urobiť z nej lákadlo pre turistov. Manažér projektu Stephen Shearin dodal: „Zlatá horúčka mesto vybudovala, zelená horúčka mu môže pomôcť napredovať v ceste, ktorú mu kedysi ľudia predpovedali.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom