Majetkové priznanie podalo viac ako 1300 slovenských sudcov, preveria ich kontrolné komisie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Súd, kladivko, sudca
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Majetkové priznanie za rok 2021 podalo v lehote do 31. marca 1353 z 1384 aktívnych slovenských sudcov. Kým v minulosti boli majetkové priznania akceptované aj v listinnej podobe, tento rok sa prijímali výlučne v elektronickej forme. Priznania následne preverí šesť trojčlenných kontrolných komisií, ktoré sú zložené výlučne členov Súdnej rady SR. Agentúre SITA poskytla tlačovú správu hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady Slovenskej republiky Veronika Müller.

Kontrolným komisiám pri plnení ich úloh napomáha vykonávaním faktických úkonov Sekcia vyhľadávania informácií o majetkových pomeroch sudcov a o sudcovskej spôsobilosti. Majetkové priznania sudcov Slovenskej republiky budú uverejnené na webovom sídle súdnej rady v zákonom určenom termíne.

Agendu majetkových priznaní sudcov organizačne vybavuje Kancelária Súdnej rady Slovenskej republiky. Počas marca 2022 kancelária súdnej rady vybavila celkovo 805 telefonátov a 301 e-mailových žiadostí sudcov o súčinnosť pri vypĺňaní ich majetkových priznaní.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Veronika Müller
Firmy a inštitúcie Súdna rada SR