Machaj aj vedenie RTVS sa vymedzili voči výrokom Fica, považujú ich za prípravu skráteného legislatívneho konania k STaR

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ľuboš Machaj, Robert Fico
Riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj a Robert Fico. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel, AP - koláž SITA Webnoviny
Tento článok pre vás načítala AI.

Vedenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) sa vymedzilo voči výrokom premiéra a predsedu sprany Smer-SD Roberta Fica.

Generálny riaditeľ Ľuboš Machaj a manažment verejnoprávneho telerozhlasu sa ohradili voči tvrdeniu Fica, ktorý vo videu na sociálnej sieti uviedol, že „je ešte pár citlivých tém, ktoré musí vládna koalícia rázne a rýchlo vyriešiť, najmä doslova ilegálne politické pôsobenie RTVS“.

Machaj v reakcii na to uisťuje verejnosť, že inštitúcia si plní a aj bude plniť všetky úlohy, ktoré jej vyplývajú z legislatívy a z podstaty jej verejnoprávneho poslania.

„Považujem slová predsedu vlády SR za prípravu procesu skráteného legislatívneho konania v súvislosti s novým zákonom o verejnoprávnom médiu, ktorého zjavným účelom je mocenské ovládnutie nezávislého a verejnoprávneho vysielateľa Rozhlasu a televízie Slovenska,“ myslí si generálny riaditeľ RTVS.

Machaj sa spolu s manažmentom verejnoprávneho vysielateľa tiež obracajú na vládnu koalíciu, aby „namiesto vytvárania negatívnej mienky o verejnoprávnych médiách, ktorá má dopad aj na zamestnancov RTVS, začala konečne konštruktívny dialóg o fungovaní verejnoprávneho média v súčasnej spoločnosti“.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľuboš MachajRobert Fico
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia Slovenska