Lyžiarka Vlhová vyhrala slalom Európskeho pohára v Levi

Petra Vlhová

LEVI 24. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka v alpskom lyžovaní Petra Vlhová triumfovala v nedeľňajšom slalome Európskeho pohára vo fínskom Levi. Osemnásťročná talentovaná Liptáčka Vlhová v súčte dvoch kôl dosiahla čas 1:49,08 min a o 0,54 s predstihla druhú Nórku Monu Lösethovú.

Tretia skončila Švajčiarka Michelle Gisinová už s vyše sekundovým odstupom. Za polárnym kruhom sa darilo aj o šesť rokov od krajanky staršej Jane Gantnerovej, ktorú klasifikovali na 16. pozícii s odstupom 3,46 s na víťaznú Vlhovú. Kristína Saalová nedokončila 1. kolo, Barbara Kantorová sa nekvalifikovala do druhej jazdy.

Pre bronzovú medailistku z MSJ 2012 Vlhovú je to druhý triumf v slalome EP v kariére. Premiérové prvenstvo dosiahla v decembri 2012 vo francúzskom stredisku Courchevel.

„Petra má za sebou výborné preteky. Strmý dolný úsek išla v 1. kole najrýchlejšie a v druhom tam bola druhá najrýchlejšia. V hornom rovinatom úseku bola v oboch kolách v prvej desiatke. Jazdilo sa vo veľkej zime,“ komentoval tréner P. Vlhovej Ivan Iľanovský. V pondelok je v Levi na programe ďalší ženský slalom Európskeho pohára.

Slalom EP žien – Levi:

1. Petra Vlhová (SR) 1:49,08 min (53,93 + 55,15), 2. Mona Lösethová (Nór.) +0,54, 3. Michelle Gisinová (Švaj.) +1,02,… 16. Jana Gantnerová (SR) +3,46.