Lukáš Lacko na turnaji v Kuala Lumpure neprekvapil Lópeza

Lukáš Lacko
Lukáš Lacko Foto: SITA/Marián Peiger

KUALA LUMPUR 26. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Lukáš Lacko sa na turnaji ATP World Tour 250 v malajzijskom Kuala Lumpure nepostaral o prekvapenie na účet favorizovaného Feliciana Lópeza, Španielovi nasadenému ako piatemu podľahol v stredajšom zápase 1. kola dvojhry za 100 minút 3:6, 6:7 (3).

Dvadsaťštyriročný piešťanský rodák mal výborný vstup do stretnutia, viedol už 3:0, ale potom prehral sedem gemov v rade a prvý set 3:6.

V druhom si obaja tenisti držali svoje podanie a rozhodoval až tajbrejk, v ktorom López urobil dôležitý krok ziskom Lackovho servisu na 4:3. Za stavu 6:3 premenil Španiel pri súperovom podaní prvý mečbal.

Za účinkovanie v Kuala Lumpure patrí Lackovi finančná prémia 8705 amerických dolárov.

Výsledok stredajšieho stretnutia 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 Malaysian Open v malajzijskom Kuala Lumpure (dotácia 850 000 USD, tvrdý povrch Greenset v hale):

Feliciano López (Šp.-5) – Lukáš Lacko (SR) 6:3, 7:6 (3) za 100 minút