Lucie Bílá predstavila nový album Hana

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lucie Bílá predstavila nový album Hana
Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 1. apríla (WebNoviny.sk) – Česká zlatá slávica Lucie Bílá dnes v Bratislave predstavila svoj nový album Hana, ktorý by mal oficiálne uzrieť svetlo sveta 8. apríla. Skladby, ktoré na ňom prinesie, ju majú podľa jej slov predstaviť v celkom nezvyčajnej interpretačnej polohe. „Lucie je taká divokejšia, temperamentnejšia, je taká provokatívnejšia. Hana je taká pri zemi, ona nás drží na uzde. Obidve tie ženy ku mne patria, jedna bez druhej by asi nefungovala,“ povedala známa speváčka, občianskym menom Hana Zaňáková.

Na albume, ktorý producentsky zastrešil Martin Šrámek, sa popri Lucii Bílej predstavia aj speváčky Katarína Knechtová a Celeste Buckingham.„Napadlo mi, že ten album chce trošku ženský element a strašne som túžila spolupracovať s Katkou Knechtovou. Zoznámili sme sa na jednom predstavení a tak sme si sadli, že mi na druhý deň zavolala, že má napísanú pre mňa pesničku a tá bola úplne nádherná, tak som okamžite chcela, aby so mnou spolupracovala aj na tomto albume. A Celeste je pre mňa tiež také úžasné zjavenie, ktoré sa zrazu objavilo na mojom CD-čku a som na to pyšná,“ poznamenala Bílá.

Na osudné stretnutie s Luciou Bílou vraj Knechtová nikdy nezabudne. „Lucka za mnou raz pribehla na jednom podujatí, že dostala taký nápad, či by som jej nezložila nejakú pieseň, pretože sa jej páči hudba, ktorú skladám a mne to prišlo ako obrovská výzva, tak som sa zamyslela nad tým, akú pieseň odo mňa by asi Lucie Bílá mohla spievať… A v tom momente ma začala zaujímať práve Hana. Luciu Bílú poznáme všetci, ale Hana je jej súčasť, ktorá nie je zároveň ľuďom predostieraná na tácke. K tvorbe pesničky pre Luciu ma inšpirovali práve naše osobné stretnutia a rozhovory, pri ktorých som mala možnosť spoznať tú inú stránku jej samej. To bola pre mňa obrovská inšpirácia. Tú pesničku som skladala s pocitom, že Lucie je pre mňa úžasná speváčka, ktorá tu funguje x rokov a ktorá už si nemusí nič dokazovať, ale môže svojim fanúšikom ukázať aj polohy Hany, ktoré vo svojich pesničkách ešte neukázala,“ podotkla Knechtová.

Celeste Buckingham sa zas na Luciinom albume predstaví ako rapperka. „Maxovi (Martin „Maxo“ Šrámek, producent Luciinho albumu, pozn. red.) jedného dňa napadlo, aby som vyskúšala zarapovať nejaký verš v angličtine. Ja zvyčajne nerapujem, ale na Luckin album som nahrala prvýkrát v živote britský rap,“ prezradila mladá speváčka.

Lucie verí, že sa novinka na Slovensku dočká priazne jej tunajších fanúšikov. „Zoznámila som sa na Slovensku počas svojho života s mnohými ľuďmi. U nás v Čechách je v hudbe pravda a akási hĺbka, vnímam ju ako takú rozvážnu. Na Slovensku je to temperamentnejšie, Slováci viac cítia svet, Česi sú takí zemitejší a na Slovensko som si vlastne prišla pre inšpiráciu,“ priznala česká diva.

Svoj nový album predstaví Lucie Bílá i na narodeninových koncertoch 9. a 10. apríla na bratislavskom zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Celeste BuckinghamKatarína KnechtováLucie BíláLucie Bíla