Liptáci ukončili sériu prehier v Tipsport lige, Trenčín na prvom mieste vďaka výhre vo Zvolene

HOKEJ:  Zvolen - Trenčín
Milan Kytnár z HKM Zvolen a Lukáš Bohunický z HK Dukla Trenčín počas zápasu 35. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín. Zvolen Foto: SITA/Peter Rusko

NOVÉ ZÁMKY 7. januára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Košíc získali na ľade Nových Zámkov dva body za triumf 2:1 po predĺžení v nedeľňajšom 35. kole Tipsport ligy 2017/2018.

V prvých dvoch tretinách gól nepadol, skóre duelu otvoril v 43. min hosťujúci Filip Vrábeľ. Za domácich vyrovnal v 51. min v presilovke Adam Zbořil a muselo sa predlžovať. V extra čase zariadil druhý bod pre Košice útočník Marek Hovorka.

Triumf zariadil Števuliak

Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili  nad úradujúcim majstrom HC ’05 iClinic Banská Bystrica 4:3 po samostatných nájazdoch a ukončili sériu jedenástich prehier. Domáci viedli po bleskovom góle Richarda Rapáča, ktorý prišiel už v 48. sekunde. Majstrovi sa podarilo otočiť na 3:1, no Liptáci sa nevzdávali. Marek Uram v 53. min využil presilovku a Richard Rapáč 42 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal.

V predĺžení gól nepadol, v nájazdoch zariadil triumf Liptákov Patrik Števuliak. V závere druhej tretiny bol z lavičky vykázaný domáci kouč Pavel Paukovček.

Hokejisti Detvy si v nedeľu pripísali piaty triumf v základnej časti Tipsport ligy 2017/2018. V domácom súboji zdolali Žilinu 4:1, s ktorou po druhej tretine prehrávali 0:1. Presné zásahy tímu spod Poľany zaznamenali Rastislav Gašpar, Juraj Milý, Vitalij Sitnikov a David Videlka. Ani zisk troch bodov nič nemení na tom, že je Detva beznádejne posledná v tabuľke TL a pravdepodobne sa nevyhne play-out o zotrvanie v najvyššej súťaži.

HK Orange „20“ 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Nedokázali vyrovnať

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili na ľade Zvolena 4:3 po samostatný nájazdoch a opäť sa dostali na čelo tabuľky. Hostí poslal do vedenia v presilovke v 19. min Peter Frühauf, no tesne pred druhou sirénou vyrovnal Coffman. Ten neskôr odpovedal aj na presný zásah Pardavého, na gól Branka Radivojeviča našiel recept Milan Kytnár a muselo sa predlžovať. Rozhodnutie padlo až v nájazdoch, v nich druhý bod pre Duklu zariadil Radivojevič.

Hokejisti Nitry si z popradského ľadu vydolovali všetky tri body, v súboji  zdolali domácich „kamzíkov“ tesne 4:3. Nitra pod Tatrami viedla 2:0 a v 55. min aj 4:1, no v závere musela úporne bojovať o víťazstvo. V 59. min totiž v presilovkách v rozpätí 25 sekúnd skórovali Radomír Heizer a Andreas Štrauch. V závere už Poprad nedokázal vyrovnať a vybojovať si predĺženie.

TIPSPORT LIGA 2017/2018 – 35. KOLO

• nedeľa

HC Nové Zámky – HC Košice 1:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)

Góly: 51. Zbořil (Plášil, Saulietis) – 43. Vrábeľ (Š. Petráš), 62. Hovorka (Šedivý, Kafka)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, J. Konc – Orolin, Synek, 1120 divákov

Nové Zámky: Baroš – Látal, Salija, Michal Novák, Plášil, M. Jass, M. Hruška, Vidovič, Šimek – R. Varga, Š. Novotný, Cetkovský – A. Zbořil, Šimun, Saulietis – Lantoši, Škoda, Lorraine – Fábry, Dominik Rehák, Tužinský

Košice: Habal – B. Kessel, Čížek, Koch, Šedivý, Pulli, Michalčin, M. Novotný, Pavúk – L. Nagy, Boltun, Spilar – Suja, Hovorka, Kafka – Jenčík, Pacan, Šoltés – T. Klíma, Vrábeľ, Š. Petráš

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:2, 2:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 1. R. Rapáč (Rudolf Huna), 53. Uram (Kriška), 60. R. Rapáč (Kriška, Uram), rozhodujúci sam. nájazd Števuliak – 15. Ďatelinka (T. Surový), 22. Asselin, 31. Giľák (Asselin, Faille)
Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: A. Laco (L. Mikuláš) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel, Orolín – M. Smrek, Stanzel, 679 divákov

Liptovský Mikuláš: J. Hollý – Tabaček, Pacalaj, Kurali, Suchý, Nádašdi, Mezovský, J. Nemec, Gründling – Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak – R. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Uram – A. Laco, Piatka, Uhrík

Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, M. Rosandič, Aliu, G. Gélinas, Delisle – Bortňák, T. Surový, Brittain – Gabor, Bubela, Bartánus – Giľák, Faille, Asselin – Kabáč, Češík, Róth

HC 07 Orin Detva – MsHK Doxxbet Žilina 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)

Góly: 42. R. Gašpar (Surovka, Martin Chovan), 43. Milý (Matúš Chovan, Sládok), 48. Sitnikov (Surovka, Kuklev), 58. Videlka – 11. Húževka (L. Kozák, Pospíšil)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Fridrich – Tvrdoň, Rojík, 300 divákov

Detva: Hackett – Kuklev, Martin Chovan, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, D. Jendroľ, – J. Tibenský, Surovka, Ščurko – Milý, R. Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Belluš – Sitnikov, M. Surový, Piačka – Matúš Chovan

Žilina: T. Tomek – L. Kozák, Juraško, Martin Mazanec, Poulin, Michal Roman, Chaloupka, Mendrej, Meliško – Handlovský, Witala, Pospíšil – Tvrdoň, R. Hruška, Klimenta – Švihálek, Húževka, Rogoň – Stupka, Konečný, Dolinajec

HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 2:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 40. Coffman (Špirko), 50. Coffman, 60. Kytnár – 19. Frühauf (Marek Ružička, T. Varga), 43. Pardavý (Gašparovič), 56. Radivojevič (Ölvecký), rozhodujúci sam. nájazd Radivojevič
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Adam Themár (Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, D. Konc – Kollár, Výleta, 1679 divákov

Zvolen: Šimko – Ross, Drgoň, Hraško, T. Bokroš, Ťavoda, Wharton, Andersons, V. Fekiač – Obdržálek, Špirko, Coffman – Michal Chovan, Kytnár, Šišovský – Martin Ďaloga, O. Steen, Matis – Dubeň, L. Jurík, Síkela

Trenčín: M. Valent – Starosta, Bohunický, Frühauf, Cebák, Holenda, Pač, Adam Themár, Špankovič – Radivojevič, Ölvecký, T. Varga – Sojčík, Marek Ružička, Bezúch – O. Mikula, Dlouhý, Marek Hecl – J. Švec, Pardavý ml., Gašparovič

HK Poprad – HK Nitra 3:4 (0:1, 0:0, 3:3)

Gól: 47. Svitana (McDowell, D. Brejčák), 59. Heizer (McDowell), 59. Štrauch (Svitana) – 20. Paulovič (Macík, Mezei), 44. Rzavský (J. Ručkay), 48. Blackwater (Slovák), 55. Macík (Miroslav Pupák)
Vylúčení: 4:10 na 2 min, navyše: Mlynarovič 10 min za nešp. správanie a DKZ za napadnutie hlavy a krku – Paulovič 10 min za nešp. správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Štefik – M. Korba, Bogdaň, 1596 divákov

Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, Petran, Davydov, Dinda, Fabian, Krempaský – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Buc, Heizer, Abdul – D. Bondra, Vartovník, Matúš Paločko – Hvila, Matej Paločko, Lichanec – Ježek

Nitra: Foltán – Rýgl, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Korím – Macík, Krištof, Paulovič – H. Ručkay, M. Slovák, Blackwater – Csányi, J. Ručkay, Rzavský – Fominych, Ondrušek, Michal Pupák