Lipšic: Finančné skupiny vytvárajú tlak, lebo sa boja

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Daniel Lipšic
Predseda strany NOVA Daniel Lipšic počas rokovania pokračujúcej 58. schôdze NR SR. Bratislava, 8. december 2015. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 10. marca (WebNoviny.sk) – Oligarchovia a finančné skupiny vytvárajú podľa Daniela Lipšica (OĽaNO-NOVA) tlak, aby nevznikla vláda, ktorá pôjde aj po nich. „Ak budem mať vplyv v budúcej vláde na bezpečnostné zložky, ktokoľvek, ak bude páchať trestnú činnosť, ponesie zodpovednosť,“ vyhlásil Lipšic pred novinármi.

Podľa neho sa niektorí boja, že skončia vo väzení a preto sa snažia znemožniť vznik takejto vlády. Upozornil, že zverejňované informácie o Borisovi Kollárovi nie sú o jeho osobnej diskreditácii, ale majú zamedziť vzniku pravicovej vlády.

Obrazom: Parlamentné voľby 2016

„Dnes je historická šanca nastoliť spravodlivosť aj v najvyšších kruhoch,“ vyhlásil Lipšic s tým, že boj proti vzniku takejto vlády bude pokračovať niekoľko mesiacov.

Do médií sa dostali informácie, že Kollár bol v kontakte s ľuďmi, ktorí boli zatknutí v časoch, keď viedol rezort vnútra Lipšic. „Boja sa, že dopadnú rovnako,“ povedal. Zdôraznil, že niektorým ide o krk a preto budú chrliť takéto informácie.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daniel Lipšic
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti