Lídri konferencií prehrali na svojich ihriskách

Cleveland

NEW YORK 19. februára (WEBNOVINY) – Obaja lídri konferencií zámorskej NBA si vo štvrtok pripísali na svoje konto prehru na svojich ihriskách. Cleveland prehral s Denverom 116:118 po predĺžení, Lakers v taktiež vyrovnanom stretnutí podľahli Bostonu 86:87.

Líder Východnej konferencie sa pred duelom s Nuggets niesol na vlne 13 vyhratých stretnutí, no v ďalšom zamýšľanom víťazstve im zabránil súper s priaznivou sériou zo vzájomných zápasov. Denver totiž z ostatných šiestich súbojov na ihrisku Cavaliers vyhral štyri a vo štvrtok svoju bilanciu ešte vylepšil. Hráči hostí mali navyše o motiváciu navyše. Tréner George Karl koučoval tím prvý raz, odkedy pred verejnosťou odhalil svoj nastávajúci najdôležitejší zápas s rakovinou hrdla. „Myslím si, že ho to potešilo a pozdvihlo mu to ducha. Minimálne v podvedomí si neustále premietame jeho situáciu a hráme pre neho,“ poslal pozdrav svojmu trénerovi Carmelo Anthony, pričom oveľa výrečnejší bol jeho odkaz, ktorý posielal počas svojich 48 minút z ihriska. Individuálne síce jeho 40-bodový výkon zatienil ešte lepší v podaní LeBrona Jamesa s troma dvojcifernými zápismi, ktoré však nedostali víťazný punc. Dvadsaťpäťročný krídelník ťahal v mikrosúboji s Anthonym za kratší koniec aj v rozhodujúcej situácii z konca predĺženia, keď ho protihráč niekoľkýkrát v zápase zhypnotizoval v statickej pozícii pri svojej strele z výskoku. Rozdielom v hre oboch hráčov boli práve záverečné minúty stretnutia – James nepremenil zo svojich posledných štyroch striel ani jednu, Anthony naopak sedem z ôsmich.

Podobne, ako sa Cleveland spamätal z nevýrazného prvého polčasu, sa zlepšenou hrou po prestávke prezentovali aj Lakers. Na ich hru však mal odpoveď Ray Allen, ktorý 12 zo svojich 24 bodov strelil práve v tretej 12-minútovke. Lakers potom stav stretnutia v záverečnej štvrtine predsa len vyrovnali, o osude zápasu napokon rozhodli záverečné sekundy a neúspešný pokus Dereka Fishera. Tridsaťpäťročný rozohrávač sa pred svojím zakončením mierne pošmykol a vzápätí v zle pripravenej pozícii práve cez Raya Allena svoj pokus nedokázal nasmerovať do koša. „Ray bol dnes ohromný. Tá jeho pasáž v tretej štvrtine nám zariadila víťazstvo. Bol proste fenomenálny,“ pochválil aj cez médiá svojho zverenca tréner Doc Rivers, ktorého hráči po celý zápas narážali na veľmi sústredenú obranu Kalifornčanov. Jeho náprotivok vo svojich komentároch práve hru mužstva na svojej strane palubovky vyzdvihol, ale musel skritizovať ofenzívnu fázu. „Naše bránenie nám dnes ponúklo veľmi dobrý základ pre víťazstvo, no my sme si ho aj napriek tomu nepripísali. Nedokázali sme totiž nájsť spôsob, ako dostať viac lôpt do koša. Myslím si, že sme mali niekoľko dobrých streleckých príležitostí, nevedeli sme ich však premeniť na body,“ komentoval hru svojho mužstva Phil Jackson.

Výsledky – štvrtok:

Cleveland – Denver 116:118 po predĺžení

Najviac bodov: L. James 43 (13 doskokov, 15 asistencií), S. O`Neal 18, Hickson 14 – C. Anthony 40, Billups a Kenyon Martin (17 doskokov) po 18, štvrtiny: 21:31, 23:21, 35:23, 27:31 – 10:12, 20 562 divákov

Los Angeles Lakers – Boston 86:87

Najviac bodov: P. Gasol 22, Artest 15, A. Bynum 14 – R. Allen 24, Rondo 14 (11 asistencií), Perkins (14 doskokov) a Garnett po 13, štvrtiny: 27:30, 21:23, 21:23, 17:11, 18 997 divákov