Legendárny Panenka prekonal koronavírus a napriek zápalu pľúc ho prepustili z nemocnice

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Koronavirus, doktor
Foto: ilustračné, Getty Images

Legendárny český futbalista Antonín Panenka (71) už zdolal zákerný koronavírus a dokonca opustil nemocnicu. Stále má však zápal pľúc a v liečení bude pokračovať v domácom prostredí. Informáciu priniesol web futbalového klubu Bohemians Praha 1905, ktorý citoval Panenkovho syna Tomáša.

„Otca som dnes o jedenástej vyzdvihol v nemocnici a odviezol domov. Testy na COVID-19 už má, našťastie, negatívne, ale stále ho trápi zápal pľúc. Lekári sa však zhodli, že už nemusí byť v nemocnici a prepustili ho do domáceho liečenia,“ uviedol Tomáš Panenka podľa portálu iSport.cz.

Viac o téme: Koronavírus

Panenkov syn mal podľa českých médií obavy, že otca nakazil práve on. „Teraz sa aspoň čiastočne zbavil starostí. Futbalový básnik urobil dôležitý krok k uzdraveniu a namiesto depresívnych priestorov nemocnice si bude užívať teplo domova s manželkou Vlastou a zvyškom rodiny,“ uvádza sa na webe iSport.cz.

Antonín Panenka je odchovancom pražského Bohemiansu a v rokoch 1967 až 1982 pôsobil v tomto klube v seniorskom tíme. Československo reprezentoval v rokoch 1973 až 1982 a na majstrovstvách Európy v roku 1976 v Belehrade rozhodol v penaltovom rozstrele o finálovom triumfe výberu ČSSR nad Nemeckom. Práve jeho pokutový kop sa zapísal do histórie svetového futbalu.

Dodnes všetci nazývajú zásah pomalým oblúkom do stredu bránky ako „Panenkova penalta“. Jeho exekúcia má aj svoje špeciálne pomenovanie, ide o tzv. „dloubák“. S výberom Československa Panenka získal na ME aj bronz – v roku 1980. Celkovo v najcennejšom drese odohral 59 duelov a strelil v nich 17 gólov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Antonín Panenka