Leclerc našiel počas pandémie záľubu v počítačových hrách, priateľku nechal čakať za dverami

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Charles Leclerc
Pilot formuly 1 v tíme Ferrari Charles Leclerc. Foto: archívne, SITA/AP

Pilot tímu F1 Ferrari Charles Leclerc v čase koronakrízy našiel zaľúbu v počítačom simulovaných pretekoch pretekárskych automobilov. Jeho oddanosť počítačovým hrám je však taká veľká, že začína spôsobovať problémy jeho najbližším.

Na Leclercovu autovášeň vo virtuálnej podobe v sobotu doplatila jeho priateľka Charlotte, ktorú nechal stáť pred dverami svojho bytu 25 minút, zatiaľ čo on sa plne koncentroval na počítačové preteky.

„Mal som zapnuté slúchadlá a veľmi som sa sústredil na svoje preteky. Preto som nepočul mobilný telefón,“ ospravedlňoval sa 22-ročný Monačan prostredníctvom twitteru. To, že hovorí pravdu, si mohli jeho fanúšikovia odsledovať na streamovacej platforme twitch.com.

Práve tá zachránila jeho partnerku, ktorá si operatívne kúpila prístup na Twitch a nechala mu počas pretekov tvrdý odkaz, že čaká na neho za dverami jeho bytu. V konečnom dôsledku si však za problém mohla sama, lebo podľa Leclerca si zabudla vziať kľúče.

Na platforme Twitch sú počas pandémie koronavírusu aktívni viacerí piloti zo sveta formuly 1 vrátane mladého Brita Landa Norrisa z McLarenu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Charles Leclerc
Firmy a inštitúcie Ferrari