Lackovi so Zelenayom ušlo tesne víťazstvo vo štvorhre

Janko Tipsarevič - Lukáš Lacko
Slovenský tenista Lukáš Lacko počas zápasu 2. kola Australian Open, v ktorom prehral v päťsetovej dráme s Jankom Tipsarevičom 3:6, 4:6, 6:3, 6:4, 7:5. Foto: SITA/AP

MELBOURNE 17. januára (WEBNOVINY) – Slovenskí tenisti Lukáš Lacko a Igor Zelenay prehrali vo štvrtkovom stretnutí 1. kola štvorhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne s britsko-brazílskym tandemom Jonathan Marray, André Sá nasadeným ako šestnástym za 142 minút veľmi tesne 6:4, 5:7, 6:7 (5).

Slováci v prvom sete dosiahli rozhodujúci brejk v siedmej hre (predtým stratili náskok 3:1). V druhom dejstve zaváhali na podaní v 12. hre. V rozhodujúcom sete nezužitkovali Lacko so Zelenayom šancu na príjme za stavu 2:2.

V ôsmom geme si sami poradili s dvoma hrozbami straty servisu, v dvanástom odvrátili mečbal a ešte si vynútili tajbrejkovú lotériu. V nej klesli z 2:1 na 2:5 s dvojitým brejkom. Následne síce získali obe podania súperov, lenže následne prišli o jedno svoje a od skóre 4:6 vymazali len jeden mečbal.

Štvorhra mužov – 1. kolo:

Jonathan Marray, André Sá (V. Brit./Braz.-16) – Lukáš Lacko, Igor Zelenay (SR) 4:6, 7:5, 7:6 (5) za 142 minút (44, 41, 57)