L. Russella uvedie do Rock'n'rollovej siene slávy Elton John

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Leon Russell
Leon Russell Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 8. februára (WEBNOVINY) – Amerického hudobníka Leona Russella uvedie 14. marca do Rock’n’rollovej siene slávy Elton John, s ktorým v minulom roku vydal spoločný album The Union. Šesťdesiatosemročný Russell sa stane členom siene slávy v kategórii sprievodných hudobníkov.

V kategórii interpretov uvedú do Rock’n’rollovej siene slávy päticu Neil Diamond, Tom Waits, Alice Cooper, Dr. John a Darlene Love. Diamonda uvedie Paul Simon, Waitsa Neil Young, Coopera Rob Zombie, Dr. Johna John Legend a Love Bette Midler. Okrem týchto umelcov sa členmi exkluzívneho klubu stanú aj zakladateľ vydavateľstva Elektra Records Jac Holzman a zakladateľ labelu Specialty Records Art Rupe. Tých uvedú John Densmore a Lloyd Price. Slávnostný ceremoniál sa uskutoční v newyorskom hoteli Waldorf-Astoria.

Predstavitelia Rock’n’rollovej siene slávy vybrali päticu z 15 nominovaných. Všetci až na Toma Waitsa boli nominovaní po prvý raz. Na uvedenie do siene slávy si budú musieť minimálne rok počkať tohtoroční neúspešní kandidáti Bon Jovi, Donovan, LL Cool J, Donna Summer, Beastie Boys, J. Geils Band, Chuck Willis, Chic, Laura Nyro a Joe Tex. Stále platí, že do siene slávy môže byť nominovaný iba interpret, ktorého prvý singel alebo album vyšiel pred viac ako 25 rokmi.

V súčasnosti je v tomto elitnom klube 92 skupín a 196 sólových hudobníkov, spevákov a speváčok. Niektorí interpreti sú v sieni slávy zapísaní aj viackrát ako členovia rôznych formácií. Rekordmanom je v tomto smere Eric Clapton, ktorý je tam trikrát – ako sólový umelec, člen skupiny The Yardbirds a kapely Cream. Vlani do Rock’n’rollovej siene slávy uviedli kapely ABBA, Genesis, The Stooges, The Hollies a tiež ska a reggae speváka Jimmyho Cliffa.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alice CooperBon JoviDonna SummerElton JohnEric ClaptonJohn LegendLL Cool JPaul Simon