Kylie Minogue s albumom Aphrodite dobyla UK Chart

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kylie Minogue
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) – Austrálska speváčka Kylie Minogue dobyla s novou štúdiovou nahrávkou Aphrodite (2010) britský rebríček albumov. Na jednotku sa jej podarilo dostať po deviatich rokoch, keď predtým v roku 2001 triumfovala s nahrávkou Fever. Pre 42-ročnú krásku je to už piate No. 1 vo Veľkej Británii. Na prvé miesto sa okrem spomenutých nahrávok dostala aj s prvými dvoma albumami Kylie (1988) a Enjoy Yourself (1989) a tiež s výberovkou Greatest Hits (1992). Pilotným singlom z albumu Aphrodite je pieseň All the Lovers. Speváčka je spoluautorkou niektorých skladieb na albume, ostatné napísali Stuart Price, Calvin Harris, Jake Shears, Nerina Pallot a Tim Rice-Oxley.

Austrálska diva má na svojom konte už jedenásť štúdiových albumov. Predala z nich viac ako 60 miliónov kópií, čím sa zaradila medzi najúspešnejšie predstaviteľky populárnej hudby na svete. K jej najúspešnejším hitom patria skladby I Should Be So Lucky, Wouldn’t Change a Thing, Spinning Around, Can’t Get You Out Of My Head či Slow. V roku 2005 jej lekári diagnostikovali rakovinu prsníka. Po úspešnej liečbe sa do sveta hudby vrátila a v roku 2008 vyrazila na svetové turné.

Na druhé miesto v UK Charte klesol z jednotky raper Eminem s čerstvým počinom Recovery (2010). Zo štvorky na trojku sa posunul Plan B so štúdiovkou The Defamation Of Strickland Banks (2010). Z dvojky na štvorku klesli Scissor Sisters s nahrávkou Night Work (2010), ktorú skupina cez víkend predstavila na slovenskom festivale Pohoda. Prvú päťku uzatvára speváčka Alicia Keys s úspešným albumom The Element Of Freedom (2009). Z noviniek sa do Top 10 dostal ešte spevák Enrique Iglesias, ktorý s albumom Euphoria (2010) štartuje na šestke.

Informácia pochádza z webovej stránky www.bbc.co.uk/radio1.

Britský rebríček albumov (4. júla 2010 – 10. júla 2010):

1. Kylie Minogue – Aphrodite

2. Eminem – Recovery

3. Plan B – The Defamation Of Strickland Banks

4. Scissor Sisters – Night Work

5. Alicia Keys – The Element Of Freedom

6. Enrique Iglesias – Euphoria

7. Lady Gaga – The Fame / The Fame Monster

8. Oasis – Time Flies… 1994-2009

9. Mumford & Sons – Sigh No More

10. Example – Won’t Go Quietly

SITA

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alicia KeysCalvin HarrisEnrique IglesiasKylie MinogueLady Gaga