Ktorá banka má najlepšie vzťahy s investormi a analytikmi? Výsledok vás prekvapí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Isp.jpg
Foto: VÚB

Špecializovaná výskumná firma Institutional Investor pravidelne uskutočňuje prieskum medzi približne 1 400 investormi a finančnými analytikmi, ktorí sa aj tento rok zhodli na menách tých najlepších z vedení európskych bánk.

Ako prvá v Európe je potvrdená Intesa Sanpaolo najmä pre excelentné vzťahy s inštitucionálnymi investormi a finančnými analytikmi a pre aspekty ESG.

V európskom bankovom sektore je podľa nich Carlo Messina najlepším generálnym riaditeľom už piaty rok od zavedenia tohto rebríčka v roku 2015.

Stefano Del Punta z Intesy je už šiesty rok najlepším finančným riaditeľom a rovnako najlepšie hodnotený bol aj tím pre vzťahy s investormi, ktorý viedli Marco Delfrate a Andrea Tamagnini. Intesa Sanpaolo sa už tretí rok umiestnila na prvom mieste medzi európskymi bankami v aspektoch ESG.

Okrem toho sa predstavenstvo Intesa Sanpaolo umiestnilo na prvom mieste medzi európskymi bankami v novom rebríčku zavedenom tento rok.

Počas slávnostného udeľovania cien Europe & Emerging EMEA Equities Awards, ktoré sa konalo 7. septembra v Londýne, získala Intesa Sanpaolo aj prvú cenu v nasledujúcich kategóriách:

  • Grand Prix – celkovo najlepšia spoločnosť vo vzťahoch s investormi
  • Najlepšia spoločnosť vo vzťahoch s investormi – finančné inštitúcie

„Tieto prestížne ocenenia, ktoré nás opäť radia na prvé miesto v Európe, odrážajú náš neustály záväzok sa zlepšovať aj v úplne nových podmienkach, kvalitu nášho vzťahu s trhom a našu citlivosť na otázky ESG. Sme obzvlášť hrdí na to, že ocenenie našich investorov sa potvrdilo v roku, v ktorom sme predstavili náš obchodný plán na obdobie 2022 – 2025 a ktorý uznáva priemyselné iniciatívy banky spolu s našou schopnosťou dosahovať významné ciele vo veľmi náročnom prostredí,“ povedal Carlo Messina, CEO bankovej spoločnosti Intesa Sanpaolo.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie VÚBVÚB Všeobecná úverová banka