Krížnik Moskva, ktorý zasiahli ukrajinské rakety Neptún, sa potopil

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Krížnik Moskva
Krížnik Moskva. Foto: archívne, Russian Defense Ministry Press Service via AP.
  • aktualizované 15. apríla 18:50

Krížnik Moskva poškodený explóziou, ktorý bol vlajkovou loďou ruskej Čiernomorskej flotily, sa potopil. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany, ktoré uviedlo, že vlajkovú loď vliekli do prístavu, ale „rozbúrené more“ spôsobilo, že krížnik Moskva sa potopil. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Krížnik Moskva bol symbolom ruskej vojenskej moci a viedol námorný útok proti Ukrajine. Kyjev uviedol, že túto vojenskú loď zasiahol raketami. Rusko nijaký útok nehlásilo. Uviedlo, že plavidlo sa potopilo po požiari, ktorý spôsobil výbuch munície. Celú posádku podľa Ruska evakuovali na iné plavidlá v Čiernom mori.

Ukrajinskí vojenskí predstavitelia uviedli, že krížnik Moskva zasiahli ukrajinské rakety Neptún. Ide o zbraň, ktorú vyvinuli po tom, ako Rusko v roku 2014 anektovalo polostrov Krym.

Ukrajina tiež tvrdí, že kapitál ruského krížnika Moskva zahynul na palube lode. Poradca ukrajinského ministerstva vnútra Anton Geraščenko to oznámil na komunikačnej platforme Telegram, na ktorej uviedol, že kapitán Anton Kuprin zomrel počas „explózie a požiaru na palube“. Informuje o tom portál news.sky.com.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať