Kriminalita v Trnavskom kraji vlani klesla, avšak počet vrážd vzrástol

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia, policajné auto
Foto: ilustračné, SITA/MV SR.
Tento článok pre vás načítala AI.

Polícia v Trnavskom kraji evidovala v minulom roku celkom 5328 trestných činov, čo je o 190 menej ako v roku 2022. Najväčší pokles zaznamenala v okrese Skalica (-114), kriminalita veľmi mierne vzrástla len v okrese Dunajská Streda (+9).

V Trnavskom kraji sa stalo vlani šesť vrážd, čo je o dve viac ako v roku 2022. Tri z nich už policajti objasnili. Najviac, až tri vraždy, sa stali v okrese Dunajská Streda, po jednej v okresoch Trnava a Galanta.

Najviac trestných činov bolo v Trnavskom okrese

Najviac trestných činov, až 2256, bolo v najväčšom policajnom okrese Trnava, do ktorého patria aj okresy Hlohovec a Piešťany. Naopak, najmenej, v okrese Skalica (415). Z celkovej kriminality polícia riešila 1743 prípadov majetkových trestných činov, 1293 prípadov ekonomickej trestnej činnosti a 418 činov násilnej povahy.

Okrem toho policajti v roku 2023 riešili aj 172 (-49) prípadov drogovej trestnej činnosti a obvinili 459 (+1) osôb z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Množstvo kriminality tvorila majetková trestný činnosť

Majetková trestná činnosť tvorila takmer tretinu z celkovej kriminality. Z celkového počtu 1743 činov vyšetrovali policajti 287 prípadov krádeží vlámaním. Z tohto počtu bolo 74 vlámaní do bytov, domov, ubytovní či víkendových chát. Policajti riešili 67 prípadov odcudzených motorových vozidiel. z ktorých objasnili viac ako polovicu prípadov.

Polícia Trnavského kraja vyšetrovala aj 196 trestných činov spáchaných na osobách starších ako 60 rokov. Z toho najviac, 77 prípadov, boli podvody na senioroch.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať