Kráľa Karola III. prepustili z nemocnice po korekčnom zákroku súvisiacom so zväčšenou prostatou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Britský kráľ Karol III.
Britský kráľ Karol III. po odchode z nemocnice, kde podstúpil zákrok súvisiaci so zväčšenou prostatou. Foto: Victoria Jones/Pool Photo via AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Britského kráľa Karola III. v pondelok prepustili zo súkromnej londýnskej kliniky, kde podstúpil „korekčný zákrok“ súvisiaci so zväčšenou prostatou.

Sedemdesiatpäťročný panovník bol na tej istej klinike, kde nedávno podstúpila operáciu brucha jeho nevesta a manželka princa Williama – Kate, princezná z Walesu. Jej kancelária v Kensingtonskom paláci v pondelok oznámila, že sa vrátila domov.

Karolovi III., ktorý nastúpil na trón pred 16 mesiacmi, diagnostikovali problémy súvisiace s prostatou pred približne dvomi týždňami po tom, čo pociťoval nezverejnené symptómy.

Kráľ sa rozhodol oznámiť operáciu vopred v snahe povzbudiť ostatných mužov, aby si nechali skontrolovať prostatu v súlade s odporúčaniami verejného zdravia.

Palác pred niekoľkými dňami uviedol, že kráľ bol „potešený, keď sa dozvedel, že jeho diagnóza má u verejnosti pozitívny vplyv na povedomie o zdraví“.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Kráľ Karol III.