Krajská prokuratúra sa vo veci obvinených vyšetrovateľov NAKA necítila zaujato

NAKA, akcia Tunel
Krajský súd v Bratislave rozhodol o prepustení obvinených vyšetrovateľov ešte v piatok 1. októbra. Foto: ilustračné, SITA/Polícia SR.

Generálna prokuratúra SR (GP SR) ešte 14. októbra rozhodla o žiadostiach o odňatie a prikázanie veci obvinených vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry a ich námietok zaujatosti tak, že vec neodňala Krajskej prokuratúre Bratislava.

Informoval o tom hovorca GP SR Dalibor Skladan. Doplnil, že GP SR tak rozhodla na podklade vyjadrení krajského prokurátora a všetkých prokurátorov Krajskej prokuratúry Bratislava, že sa vo veci necítia byť zaujatí.

Krajský súd v Bratislave ešte v piatok 1. októbra rozhodol o prepustení obvinených vyšetrovateľov Jána ČurilluPavla ĎurkuŠtefana Mašína a Milana Sabotu z väzby s tým, že ich trestné stíhanie je neopodstatnené.

V odôvodnení verdiktu súd uviedol, že pri závere vyšetrovať postupy policajnej inšpekcie vychádzali zo skutočných a nie vymyslených operatívnych poznatkov. Trestné stíhanie štvorice dozorovala práve Krajská prokuratúra Bratislava.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dalibor SkladanJán ČurillaMilan SabotaPavol ĎurkoŠtefan Mašín
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRNAKA Národná kriminálna agentúra