Kozáčikov náhradník šoféroval opitý, potrestal ho aj klub

FC Viktoria Plzeň
Ilustračné foto. Foto: SITA/AP

PLZEŇ 15. augusta (WebNoviny.sk) – Trojročný zákaz riadenia motorového vozidla a pokuta 150-tisíc českých korún, taký je trest pre futbalového brankára Viktorie Plzeň Petra Boleka. Uložil mu ho okresný súd v Ostrave za jazdu pod vplyvom alkoholu. Rozsudok ešte nenadobudol právoplatnosť. Informuje o tom web isport.cz. „Boleka zastavila policajná hliadka v Ostrave pri bežnej cestnej kontrole v noci zo 7. júla a pri dychovej skúške prístroj nameral hodnotu 2,26 promile alkoholu,“ uviedol hovorca súdu Lukáš Delong.

Ihneď potrestaný

„Hráč sa dopustil vážneho prehrešku, ktorý nemienime tolerovať. Za svoje konanie bol ihneď tvrdo potrestaný v rámci klubových možností a právomocí. Uložili sme mu veľmi vysokú pokutu a pristúpili sme k ďalším interným opatreniam,“ povedal pre klubový web generálny manažér FC Viktoria Adolf Šádek.

Ďalej pokračoval: „Nič na veci nemení ani fakt, že sa všetko odohralo počas osobného voľna hráča. Pre všetkých členov Viktorie Plzeň platia jasné pravidlá – ako sa majú správať a reprezentovať klub navonok. To bolo teraz hrubo porušené a vrhá to tieň na celý klub v očiach fanúšikov, partnerov aj širokej verejnosti. Môžem ubezpečiť, že toto rozhodne tolerovať nebudeme a klubový trest je tvrdý.“

Poškodil klubu

Bolek sa kajal: „Spravil som obrovskú chybu, za ktorú sa chcem všetkým ospravedlniť. Mrzí ma, že som sklamal našich fanúšikov a uvedomujem si, že som svojím konaním poškodil celý klub v čase, keď ho čakajú veľmi dôležité zápasy v pohárovej Európe.“

Tridsaťtriročný brankár chytal v minulosti aj na Slovensku, keď od 1. júla 2008 do 1. júla 2009 si obliekal dres ViOn-u Zlaté Moravce a poldruha roka strávil v FK Senica (1. január 2010 – 1. júl 2012). Odtiaľ prestúpil v lete 2012 do Viktorie Plzeň.

Alkoholové excesy hráčov

Bolek je vo Viktorii dlhoročný náhradník Matúša Kozáčika, pričom šancu dostáva väčšinou len vtedy, keď je slovenský brankár zranený. Slovenský reprezentačný gólman sa v posledných týždňoch dáva dohromady po operácii kolena, ale už dlhší čas trénuje s mužstvom. V ostatnom ligovom zápase Plzne so Sigmou Olomouc bol v bránke Viktorie Aleš Hruška, Kozáčik sedel na lavičke náhradníkov.

Bolek je ďalším hráčom Plzne, ktorý sa dostal do problémov po jazde pod vplyvom alkoholu. Obranca a opora mužstva David Limberský bol účastníkom nehody s alkoholom v krvi v Prahe a dokonca sa polícii pokúsil uniknúť. Jedna z letných posíl mužstva Aleš Čermák mal vážnu nehodu po poslednom zápase minulej sezóny, ktorý odohral ešte v drese Sparty Praha. Údajne tiež šoféroval v opilosti.

 

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matúš Kozáčik
Firmy a inštitúcie FC Viktoria Plzeň