Košice rozstrieľali Skalicu, Šatan skóroval v Bystrici

Skalica
Bez popisuVlastimil Lakosil (vľavo) zo Skalice a Peter Bartoš v zápase HC Košice - HK 36 Skalica 35. kola hokejovej Slovnaft extraligy. Košice, 12. december 2010. Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 12. decembra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 35. kola hokejovej Slovnaft extraligy:

HKm Zvolen – HK Poprad 4:5 (3:3, 1:0, 0:2)

Góly: 6. P. Pucher (Zuzin), 9. L. Čierny (Kovář, L. Jurík), 10. Otčenáš (Juraško, M. Trochta), 38. V. Škoda (Záhorovský) – 8. P. Svitana (Bartečko), 14. D. Brejčák (Klouda, A. Kroták), 16. Kmiť (A. Lapšanský, Jasečko), 47. L. Nagy (Jasečko, A. Kroták), 56. Kramár (L. Nagy, Klouda)

Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc – Šefčík, Výleta, 1080 divákov

Zvolen: Škrečko (21. Kristín) – L. Čierny, Hranáč, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Juraško – Kovář, L. Jurík, Záhorovský – Zuzin, P. Pucher, V. Baláž – V. Škoda, M. Trochta, Otčenáš, od 21. min Leskovjanský

Poprad: Melicherčík (10. Klempa) – J. Kasík, R. Suchý, Jasečko, D. Brejčák, J. Brejčák, Nádašdi, Kramár, Kledrowetz – P. Svitana, Lundberg, Bartečko – Kmiť, A. Kroták, A. Lapšanský – J. Kopecký, Klouda, L. Nagy – Paločko, Mlynarovič, Rapáč

Necelá tisícka divákov videla vo Zvolene divokú prvú tretinu. Streleckú prestrelku začal v 6. min Pucher, keď spoza ľavého kruhu zápästím presne namieril a poslal do vedenia svoj tím. O dve minúty neskôr však Bartečko vybojoval puk na zadnom mantineli, prihral ho pred bránku Svitanovi, ktorý ho mal na dlhú hokejku a zasunul ho napokon tam, kam patrí – 1:1. Popradčania sa dlho z vyrovnávajúceho gólu netešili, pretože už o dvadsaťštyri sekúnd strieľal v presilovke z obľúbenej pozície L. Čierny, tentoraz tvrdo spoza pravého kruhu – 2:1. O šesťdesiatdeväť sekúnd neskôr vyhrával Zvolen už 3:1, keď puk zblízka pretlačil Otčenáš za gólmana Melicherčíka. Do bránky Popradu išiel Klempa a mal pozitívny vplyv na svojich spoluhráčov. V 14. minúte napriahol na hornej čiare ľavého kruhu D. Brejčák a Škrečko nestihol zareagovať – 3:2.

O dve minúty neskôr strieľal Lapšanský z pravej strany, zvolenský brankár trošku vykorčuľoval, no puk iba vyrazil pred voľného Kmiťa a ten nemal problém vyrovnať stav na 3:3 do poloprázdnej zvolenskej bránky. V tej istej minúte mohol ešte Škoda poslať Zvolen do vedenia, ale netrafil odkrytú bránku hostí a v 19. min sa v dobrej pozícii nepresadil pri ľavej žrdi bekhendom ani Trochta.
Zvolen

V druhej tretine už chytal druhý brankár Zvolena Kristín, ktorý dlho neriešil žiadnu nebezpečnú situáciu. Na druhej strane Klempa sa musel zahrievať po viacerých strelách Valacha od modrej, no v 34. min sa poriadne zapotil po Záhorovského strele z ľavej strany. Puk prešiel za neho, no Kramár ho rukou poslal do bezpečia. Hostia to zobrali ako výstrahu a odpovedali tromi nebezpečnými šancami.

V 35. min Lapšanský a Kmiť sa ocitli vo vyložených šanciach a o minútu neskôr Kroták nabil pred bránku Lapšanskému, ale vďaka famóznym zákrokom Kristína sa stav nemenil. Až v 38. min si diváci zakričali gól. Zvolen hral v oslabení, Záhorovský pekne uvoľnil Škodu, ktorý najprv mieril do horného rohu, kde bola hokejka Klempu, no následne sa dostal ešte k vyrazenému puku a nekompromisne spomedzi kruhov zakončil – 4:3.

V tretej tretine Popradčania otočili nepriaznivý vývoj zápasu. V 47. min sa o vyrovnanie postaral Ladislav Nagy, ktorý prešiel po ľavej strane a peknou strelou našiel miesto pri pravej žrdi Kristína. V 50. min zasahoval zvolenský brankár pri Kloudovej strele a neskôr ho neprekonal zblízka Mlynarovič. Posledná tretina bola v réžii Popradu a s chuťou hrajúceho Nagya, ktorý si v 56. min obkrúžil bránku Zvolena, puk poslal na modrú čiaru Kramárovi, ktorý nečakane strieľal a tečovaná strela skončila za chrbátom Kristína – 4:5. Zvolenčania v závere hrali síce power-play, ale do vyloženej pozície sa nedostali.

Hlasy:

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Nakoľko sme nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy, podali sme statočný výkon a za to, že sme dali štyri góly, sme si minimálne bod zaslúžili. Žiaľ, neubránili sme poslednú presilovku Popradu a to zapríčinilo, že sme nezískali ani bod. Preto nemôžme byť spokojní.“

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): „Stretnutie sme začali dosť nekoncentrovane, robili sme chyby v strednom pásme a súper sa ľahko dostával do našej tretiny. Hrali sme dosť komplikovane. V druhej tretine sme zreorganizovali útoky, začali sme hrať aktívnejšie a v poslednej tretine sa nám podarilo otočiť výsledok. Záver zápasu bol plne v našej réžii.“

HK Nitra – MHC Mountfield 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 19. Michal Novák (Marek Slovák, S. Saliji), 51. M. Štefanka (Spilar, H. Ručkay), 59. T. Chrenko (Šumichrast, Korhoň) – 18. Markovič (Macejka, Danko), 39. Markovič (Velebný, Juraj Faith)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška – J. Tvrdoň, J. Jankovič, 2242 divákov

Nitra: J. Laco – Fabian, L. Gabriš, Hlavačka, Rais, Michal Novák, J. Polák, Peter König – Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay – S. Saliji, Marek Slovák, Šumichrast – Podstavek, T. Chrenko, Korhoň – Bene, Uhnák, Štumpf

MHC Mountfield: Dzubina – Perniš, I. Ďatelinka, Danko, Velebný, Obuch, Brcko – Uram, M. Beran, Jabrocký – Markovič, Juraj Faith, Macejka – Themár, Zeliska, Appel – Važan, Galamboš

Svižný hokej, ktorý aktéri od úvodu zápasu predvádzali, sa divákom musel páčiť. Šance sa striedali na oboch stranách, no do vyložených sa dostávali najmä domáci hráči. V 3. minúte si Samir Saliji položil brankára Dzubinu, no odkrytú bránku trestuhodne prestrelil. V 7. min v samostatnom nájazde neuspel Spilar. V 12. min mohol skóre otvoriť najskôr Uram, ale na opačnej strane sa to nepodarilo ani Slovákovi. Góly si aktéri odložili na záver prvej časti. V 18. min Markovič potrestal chybu domácich obrancov, keď samostatný nájazd premenil presnou strelou k žrdi. Za domácich vyrovnával na 1:1 už o niekoľko sekúnd neskôr v presilovke Novák, na ktorého pokus zo strednej vzdialenosti Dzubina nedosiahol. Druhá tretina priniesla živší prejav Martinčanov, ktorí sa dostávali do šancí častejšie ako súper. Veľké šance najskôr nevyužili Beran, Macejka a na opačnej strane ani Ručkay. Hostia však znovu udreli v závere tretiny. Markovič najskôr neuspel v samostatnom nájazde, lenže potom úspešne tečoval pokus Velebného od modrej čiary a hostia šli do kabín spokojnejší – 1:2.
HKM Nitra

V 43. min mohli hostia pridať tretí gól, ale Jabrocký netrafil puk pred odkrytou bránkou po Uramovej prihrávke. Domáci sa vyrovnania dočkali v 51. min, keď Spilarovu prihrávku zužitkoval Štefanka. V 58. min neuspel zblízka Marek Slovák, keď Dzubina v ťažkej pozícii dobre zasiahol. Domáci sa prvýkrát v zápase ujali vedenia až v 59. minúte. Pred Dzubinom sa medzi kruhmi nemýlil Tomáš Chrenko a domáci už v posledných sekundách tesný náskok nepustili.

Hlasy:

Branislav Okuliar (tréner Nitry): „Bol to veľmi dobrý, otvorený hokej, ktorému nechýbalo nasadenie. Oba tímy ukázali, že chcú vyhrať. Nám nevyšiel úvod stretnutia, keď sme nedali gól. V druhej tretine bol súper lepší, ale tretiu sme už my zvládli na jednotku. Chcem sa poďakovať chlapcom za to, že v tretej tretine stihli rozhodnúť ešte v riadnom hracom čase. Pochvalu si zaslúži najmä brankár Laco, ale dobrý výkon odviedlo celé mužstvo.“

Jaroslav Husár (tréner MHC Mountfield): „Ustáli sme začiatok zápasu a neskôr sme sa dostali aj do vedenia. V druhej tretine sme boli lepší, na strely sme vyhrali 16:5. Nemôžem však byť spokojný s treťou tretinou, v jej závere sme inkasovali dva góly a prišli sme o body.“

MsHK DOXXbet Žilina – Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 – 1:0)

Góly: 11. Hreus (Dlouhý, M. Kokavec), 13. T. Troliga (Martin Slovák, Ftorek), 65. D. Devečka (Hreus, Dlouhý) – 26. T. Melichárek (Gašparovič Trefný), 27. Naurov (Koložváry, M. Filo).

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Tomko (Trenčín) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Bednár, Snášel, 1240 divákov

Žilina: M. Laco – Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Heš, D. Devečka, Ftorek, Rúfus – V. Nemec, Hreus, M. Kokavec – Petruška, Horský, Stupka – Smotrila, T. Troliga, Martin Slovák – Drevenák, Valášek, T. Oravec

Trenčín: V. Kováč – Sekeráš, E. Bednár, M. Hruška, Bolf, S. Tomko, Trefný – Pardavý, Gašparovič, T. Melichárek – Tybor, Jánoš, R. Tvrdoň – M. Filo, O. Ďuriš, Koložváry – L. Ružička, Naurov, P. Kopecký

V úvodných desiatich minútach sa síce rýchlo korčuľovalo, ale obe mužstvá si vytvorili len minimum príležitostí. V 4. min Kokavec pálil nad bránku Kováča. Hostia potom nevyužili početnú prevahu pri vylúčení Horského a ako sa má hrať početná prevaha, ukázali Žilinčania, keď v 11. min pri vylúčení Ďuriša po trinástich sekundách kapitán Hreus z pravej strany po prvýkrát prekonal Kováča. Netrvalo dlho a hostia vyrobili hrúbku za svojou bránkou, Slovák nezištne prihral Troligovi a ten z bezprostrednej blízkosti prekonal Kováča a pripísal si na svoje konto prvý gól v žilinskom drese – 2:0.
Žilina

Druhá tretina bola hokejovo slabšia, ale úspešná pre Trenčín. Pri vylúčení Heša vojaci už po ôsmich sekundách vyrovnali, keď Gašparovičovu strelu Laco len vyrazil pred seba a Melichárek ju trafil do prázdnej bránky.

Trenčania udreli po 27 sekundách, keď center štvrtého útoku Naurov, vystrelil spoza domáceho hráča a puk po druhýkrát skončil za Lacovým chrbtom – 2:2. V druhej desaťminútovke tejto časti bola Žilina aktívnejšia, avšak dobré strelecké príležitosti Hreusa, Nemca a Stupku brankár Kováč kryl. V 37. min pri ňom stála aj šťastena, keď najproduktívnejší domáci hráč M. Kokavec mieril len do jeho ramena.

Hokejovo najslabšia bola posledná tretina, keď v jej úvode mal dve príležitosti aktívny trenčiansky hráč Gašparovič, ale brankár Marek Laco bol pozorný. V 52. min Hreus ideálne našiel Kokavca, lenže ten už nestačil usmerniť puk ponad Kováča. Záverečné minúty sa už len dohrávali a nasledovalo predĺženie. Keď sa zdalo, že o výsledku rozhodnú až samostatné nájazdy, dvadsaťjeden sekúnd pred koncom bol vylúčený Pardavý. Domáci obranca D. Devečka delovkou od modrej vsietil tretí gól a zabezpečil Žilinčanom cenné dva body.

Hlasy:

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): „Podali sme solídny výkon, hráči pristúpili k zápasu zodpovedne. Vyšla nám prvá tretina, keď sme dali dva góly. V druhej časti sme doplatili na hluché miesto, súper v priebehu pol minúty vyrovnal. Aj za stavu 2:2 sme si na naše pomery vypracovali dosť šancí, tie sme však nepremenili. Škoda, mohli sme získať aj tri body. Napriek tomu sme radi, že v situácii, v akej sa nachádzame, sme nakoniec získali aspoň dva body.“

Dušan Gregor (tréner Trenčína): „Nepodarilo sa nám nadviazať na výkon proti Košiciam. Mali sme zlý vstup do zápasu, inkasovali sme dva góly. Podarilo sa nám však našťastie vyrovnať. Snahu o lepší výsledok hráčom uprieť nemôžem, ale zostalo len pri snahe. V závere zápasu sme dostali zbytočný gól. Napriek tomu, že sme nepodali dobrý výkon, podľa môjho názoru sme jeden bod stratili.“

HC Košice – HK 36 Skalica 8:2 (2:0, 2:1, 4:1)

Góly: 9. Dravecký (P. Bartoš), 20. Dravecký (P. Bartoš, Jenčík), 29. Marcel Haščák (Martin Frolík, J. Tabaček), 40. P. Bartoš (Jenčík, Dravecký), 51. Michel Miklík (Vorel), 54. P. Bartoš (Homer), 57. Kristek (Michel Miklík, Vorel), 60. P. Bartoš (Deyl) – 33. T. Višňovský (R. Školiak), 52. T. Višňovský (Zálešák)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: , presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Kubuš – Rovenský, Tornay, 5640 divákov

Košice: J. Hudáček – J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Michal Grman, Deyl, Šeda, Slimák – Michel Miklík, Kristek, Vorel – Dravecký, Jenčík, P. Bartoš – Marcel Haščák, Martin Frolík, Andrašovský – Matúš Chovan, Marcel Baláž, Huba

Skalica: Lakosil – Gründling, M. Školiak, Gula, Kloz, I. Jankovič, Magušin, K. Grman – Zálešák, R. Školiak, T. Višňovský – Kutálek, R. Jarolín, Štepán – Lušňák, Mikušovič, J. Prokop – J. Jurík, Filip Novák, Konečný

Prvú príležitosť v stretnutí mal Skaličan Konečný, ale osamotený sa pred Hudáčekom nepresadil. Domáci Marcel Haščák a po ňom aj Martin Frolík pohrozili v 5. minúte. V 7. min mohol otvoriť účet Lušňák, ale košický brankár jeho úmysel vystihol. Lakosil potom vyrazil Haščákov pokus zblízka. V 9. min bol však už bezmocný po tom, ako pri prečíslení dvoch na jedného naservíroval Bartoš Draveckému a ten pohotovo zakončil . Krátko na to mohol vyrovnať Prokop, ktorý bol pred Hudáčekom osamotený, ale neprekonal ho. Devätnásť sekúnd pred prvou prestávkou sa Košičania tešili z druhého gólu, po Bartošovej akcii dorážal Dravecký.

Ten istý hráč sa v 5. min druhej tretiny pokúšal o hetrik, ale neúspešne. V 28. min musel Hudáček kryť tvrdú strelu Mikušoviča, minútu na to Lakosil len vyrazil Frolíkovu strelu a Haščák upravil na 3:0. Mikušovič potom stroskotal na Hudáčekovi. V 33. min v presilovke to opäť skúšal aktívny Dravecký. Nepresadil sa, ale na opačnej strane Školiak našiel Višňovského a ten znížil na rozdiel dvoch gólov. V 39. min nepremenil Michel Miklík samostatný nájazd. V 40. min nariadil hlavný rozhodca Kubuš trestné strieľanie, ale Hudáčekova lapačka zneškodnila Lušňákov aj pokus. V poslednej sekunde druhej tretiny po Jenčíkovej prihrávke pridal štvrtý gól Košíc P. Bartoš.

V polovici tretej tretiny skalická obrana nepokryla Michela Miklíka a ten svoj parádny prienik zakončil pod hornú žŕdku – 5:1. Hostia strelili druhý gól v oslabení, keď Tabačekovi puk preskočil hokejku a Višňovský zakončil nájazd medzi Hudáčekove betóny. V 54. min pri presilovke po obliehaní hosťujúcej bránky pridal P. Bartoš šiesty gól. Rozhodca Kubuš nariadil v 56. min druhé trestné strieľanie, ale J. Jurík si vylámal zuby na Hudáčekovi. V 57. min zvýšil na 7:2 po peknej sťahovačke Kristek. V poslednej minúte upravil na konečných 8:2 tretím gólom v stretnutí P. Bartoš.

Hlasy:

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): „Sme radi, že prehra v Trenčíne mužstvo dobre namotivovala. Celých šesťdesiat minút sme hrali vo vysokom tempe, vypracovali sme si veľa príležitostí a dokázali sa presadiť v koncovke. Verím, že góly pomôžu nielen mužstvu, ale aj jednotlivcom.“

Peter Oremus (tréner Skalice): „Víťazstvo Košíc je úplne zaslúžené. Naši útočníci dnes urobili maximum, ale výkon ani jedného z našich obrancov neznesie kritériá hráča extraligy.“

HC Slovan Bratislava – HC’05 Banská Bystica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 19. Šatan (Kuľha, Hujsa), 38. Hujsa (Róbert Huna, Šatan), 60. Lipiansky (L. Hudáček, Demel) – 55. Cebák (Hvila, M. Hudec)

Vylúčenia: 5:5 na 2 min, navyše: Bambúch 10 min za nešportové správanie sa, M. Hudec (obaja B. Bystrica) 10 min za filmovanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Husička, Minář (obaja ČR) – M. Novák, Stano, 2912 divákov

Slovan: Pavol Rybár – Jackman, Hájek, Cartelli, Demel, J. Kováčik, Schnabel, Bohunický, Jendek – Kuľha ,Hujsa, Šatan – Róbert Huna, Lipiansky, Richard Huna – L. Hudáček, Bulík, M. Bakoš – D.Skokan, M. Sloboda, D. Buc

Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cunik, Kubka, Bambúch, Vantroba, Vizváry, od 21. min M. Biro – M. Hudec, M. Hlinka, Hvila – Rumpel, Šechný, Kútny – Vartovník, Paľov, Bendík – A. Bezák, Heizer, Hamrák

Hostia z Banskej Bystrice mohli na ľade Slovana viesť už v 30. sekunde, ale Cebák po kombinácii s M. Hlinkom netrafil odkrytú bránku Pavla Rybára. Domáci boli v úvodnom dejstve lepším mužstvom, ale dlho sa nevdeli presadiť cez kompaktnú obranu „baranov„. Gólový recept našiel až v 19. min Miroslav Šatan, ktorý po výbornej Kuľhovej prihrávke na dvakrát prekonal Šimonoviča – 1:0.

Aj v druhom dejstve mali zverenci trénera Zdena Cígera viac z hry, ale dosiahli iba jeden gól. V 29. min síce skončil puk v bránke Šimonoviča, ale už predtým ju posunul jeden z útočiaich hráčov, preto bola radosť domácich tribún predčasná. V 33. min sa puk zastavil na bránkovej čiare svätyne Banskej Bystrice a hosťujúci obrancovia ho „upratali“ do bezpečia. Na rozdiel dvoch gólov upravil v 38. min Hujsa, no hlavný podiel na ňom mal Miroslav Šatan, ktorý cez dvojicu obrancov vystrelil na Šimonoviča a Hujsa s Róbertom Hunom si mohli „strihnúť„, kto zasunie puk do bránky – 2:0.

Hneď v úvode tretej tretiny mohol definitívne rozhodnúť Kuľha, ale spálil tutovku a skóre sa nemenilo. Domáci Slovan si v zostávajúcom priebehu duelu nenechal ujsť tretie víťazstvo v rade, vôbec prvé extraligové nad Banskou Bystricou na Zimnom štadióne V. Dzurillu. V 55. min po prihrávke Hvilu zdramatizoval záver zápasu Cebák, ale ani jeho gól už na trojbodovom zápise domácich nič nezmenil. Naopak, 10 sekúnd pred koncom počas power-play hostí upravil na konečných 3:1 Lipiansky.

Hlasy:

Zdeno Cíger (tréner Slovana): „Začiatok nám veľmi nevyšiel, ale som rád, že robíme čoraz menej chýb. Po nevýraznom začiatku sme postupne hrali aktívnejšie a aj pozornejšie v defenzíve. Hostia hrali veľmi dobre dozadu, mali sme problém presadiť sa, vytvorili sme si málo šancí. V závere Banská Bystrica otvorila hru, dokázala znížiť, ale moji zverenci boli až do konca disciplinovaní a zaslúžene zvíťazili.“

Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): „Dnes sme ďaleko zaostali za naším výkonom v Poprade. Začali sme veľmi dobre, ale spálili sme tutovku. Mali sme aj ďalšie šance, ktoré sme mali premeniť. Potom sme domácim darovali gól. Náš výkon začal upadať a hlavu sme zdvihli až v závere zápasu. Dnes sme si nezaslúžili vyhrať, súper bol lepší.“

Viac k osobe Ernest BokrošJuraj FaithLadislav NagyMarcel HaščákMichel MiklíkMiroslav ŠatanRichard HunaRóbert HunaZdeno Cíger