Slovenská pošta vydá známku COVID-19, bude mať symbolický portrét a poukáže na zásady R. O. R. (foto)

Poštová známka COVID 19
Nová poštová známka COVID-19. Foto: SITA/Slovenská pošta.

Slovenská pošta (SP) vydá v piatok 21. augusta 2020 poštovú známku „COVID-19“ so symbolickým portrétom dievčaťa s rúškom na tvári a rozptýlenými koronavírusmi okolo.

Ako informovala v tlačovej správe špecialistka komunikácie Zuzana Kovačičová SP, na známku bude aplikovaná UV farba, ktorá zdôrazní rúško a zväčšený koronavírus v pravej spodnej časti známky. Jej nominálna hodnota bude 2 eurá.

Špeciálna tlač

Poštová známka bude mať rozmery 32 × 45 mm a vyjde vo forme samolepky na tlačovom liste s 25 známkami.

Viac o téme: Koronavírus

Známku vytlačila technikou ofsetu v kombinácii so serigrafiou spoločnosť Tiskárna Hradištko, s.r.o. Súčasne s ňou bude vydaná obálka prvého dňa s pečiatkou FDC s dátumom 21. augusta 2020 a domicilom mesta Bratislava.

Motívom prítlače sú ochranné rúška a motívom FDC pečiatky je zväčšený symbol koronavírusu COVID-19. FDC vytlačila technikou ofsetu FDC spoločnosť BB print, s.r.o. Autorom výtvarného návrhu je akademický maliar Karol Felix.

Bezpečnostné zásady R. O. R.

Kovačičová priblížila, že Slovenská pošta má v úmysle vydaním poštovej známky COVID-19 poukázať na dodržiavanie bezpečnostných zásad R. O. R. (rúško-odstup-ruky).

„Jedným z najúčinnejších prostriedkov proti šíreniu nákazy je práve rúško, ktoré je ústredným motívom poštovej známky s imaginárnym portrétom dievčaťa. Pri tlači známky bola použitá unikátna technológia serigrafickej UV tlače, ktorá bola aplikovaná do rúška dievčaťa, ako aj do zväčšeného motívu koronavírusu v pravej dolnej časti známky,“ objasnila.

Výtvarné návrhy emisie ukážu na výstave Art of Coronavirus v Hosteli Chors na Obchodnej ulici v Bratislave. Tá bude slávnostne otvorená v piatok 21. augusta 2020 o 15:00 hodine. Vstup bude umožnený iba médiám.

Poštová známka COVID 19
Nová poštová známka COVID-19. Foto: SITA/Slovenská pošta.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Kovačičová
Firmy a inštitúcie Slovenská pošta