Korčok privítal Jill Bidenovú, jej návšteva je potvrdením výborných slovensko-amerických vzťahov (foto)

BIDENOVÁ: Prílet na letisko v Bratislave
Zľava v popredí: Prvá dáma Spojených štátov amerických (USA) Jill Bidenová a minister zahhraničných vecí a európských záležitostí SR Ivan Korčok počas príletu prvej dámy USA na bratislavské Letisko Milana Rastislava Štefánika pri príležitosti jej návštevy Slovenska. Bratislava, 7. máj 2022. Foto: SITA/MZV SR

Prvú dámu Spojených štátov amerických Jill Bidenovú privítal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) v sobotu 7. mája na Letisku M. R. Štefánika.

Viac o téme: Návšteva Jill Bidenovej na Slovensku

Cieľom jej trojdňovej návštevy je poďakovať Slovensku za podporu, ktorú poskytuje Ukrajine a Ukrajincom utekajúcim pred vojnou. Informoval o tom komunikačný odbor slovenského rezortu diplomacie.

Návšteva prvej dámy je potvrdením výborných slovensko-amerických vzťahov. Vnímam ju aj ako prejav uznania za to, že naša vláda a občania stoja za Ukrajinou a denne to preukazujú konkrétnymi činmi,“ uviedol minister Korčok.

Prvá dáma USA navštívi východné Slovensko, kde sa stretne s ukrajinskými ženami a deťmi, humanitárnymi pracovníkmi a Slovákmi, ktorí podporujú rodiny utečencov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan KorčokJill Bidenová