Kopali, dusili ma a bili ma na zemi. Brutálny policajný zásah v Šamoríne už preveruje inšpekcia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Policajt, zásah v Šamoríne
Na videu vidno, ako muž na zemi prosí policajta o milosť. Foto: Reprofoto: www.noviny.sk.
Tento článok pre vás načítala AI.

Internetom koluje video, na ktorom spútaný chlap na zemi prosil policajta o milosť a kričal od bolesti. Ako informovala TV Joj vo svojej reportáži na stránke Noviny.sk, policajný zásah v Šamoríne začal vyšetrovať Úrad inšpekčnej služby (ÚIS).

Mužom z videa je Ervín, ktorý si zavolal záchranku po tom, čo s kamarátom vyfajčil cigaretu. Údajne netušil, že v nej bol pervitín a tvrdil, že drogy neberie. Doma mu prišlo zle a po príchode záchranky mu nevedeli zmerať tlak či pichnúť injekciu.

Zbili ho za sanitkou

Záchranári sa však bránia a hovoria, že muž bol agresívny. Po pár minútach prišla policajná hliadka a ešte uňho doma prišlo k prvému konfliktu. „Oni ma tu vykrúcali, zabíjali ma, kopali, všetko. Tu mi šlo o život,“ povedal Ervín.

Chceli ho vziať sanitkou do nemocnice, odmietol to však vraj zo strachu. Policajná hliadka ho podľa jeho slov vzala za sanitku, kde ho zbili. „Spútal ma, potiahli ma tu za sanitku zozadu. Kopali, dusili ma, za hrtan ma držali a bili ma tu na zemi,“ opísal zákrok Ervín.

Podal trestné oznámenie

Do nemocnice sa nakoniec nedostal, išiel k lekárovi. V správe sa píše, že dostal údery, kopy do hrudníka a tiež má viacpočetné povrchové hematómy. Najviac ho bolia rebrá a má pomliaždeniny po celom tele, na ktoré mu odporučili si dávať studené obklady.

V Trnave bol podať trestné oznámenie. „Vyšetrovateľ ÚIS začal vo veci trestné stíhanie pre trestný čin zneužitia verejného činiteľa. Momentálne prebiehajú procesné úkony,“ uviedla Andrea Dobiášová, hovorkyňa Úradu inšpekčnej služby.

Viac si prečítajte o prípade na stránke Noviny.sk.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrea Dobiášová
Firmy a inštitúcie ÚIS Úrad inšpekčnej služby