Kollár je hrdý na postoj Slovenska k situácii na Ukrajine, pomoc bude pokračovať v maximálnej miere

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Boris Kollár
Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina). Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Slovensko bude v pomoci vojnovým utečencom z Ukrajiny podľa predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) naďalej pokračovať v maximálnej možnej miere. Povedal to pri stretnutí s delegáciou poslancov Najvyššej rady Ukrajiny na čele s predsedom ukrajinsko-slovenskej Skupiny priateľstva Anatolijom Vjačeslavovyčom Kosťukhom v piatok 6. mája.

Ukrajinci v slovenskom parlamente

Ako informoval odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelária Národnej rady SR (NR SR), stretnutie sa uskutočnilo na základe iniciatívy predsedu slovenskej parlamentnej Skupiny priateľstva s Ukrajinou Petra Pčolinského (Sme rodina).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Hlavným zámerom ukrajinskej delegácie bola návšteva ukrajinskej komunity v účelovom zariadení Kancelárie NR SR v Častej-Papierničke, ktorá prišla na územie Slovenska po vypuknutí vojny. Ukrajinskí poslanci sa tiež 6. mája zúčastnili na rokovaní v rámci 65. schôdze NR SR.

Prehlbovanie medziparlamentnej spolupráce

Šéf slovenského parlamentu vyjadril ukrajinským poslancom úplnú podporu vzhľadom na aktuálne prebiehajúci konflikt na Ukrajine. „Som hrdý na to, ako sa Slovensko postavilo k situácii na Ukrajine. Sme spoľahlivým susedom a dobrým priateľom Ukrajiny. Je naša povinnosť pomáhať vašej krajine najlepšie, ako vieme. Ukázali sme to nielen politickými vyhláseniami, ale aj konkrétnymi krokmi,“ poznamenal Kollár.

Za slovenskú podporu a pomoc Ukrajine poďakovali aj poslanci ukrajinského parlamentu. Na stretnutí diskutovali aj o vzájomnej spolupráci na parlamentnej úrovni. Kollár ukrajinských poslancov uistil, že má osobný záujem nielen pokračovať, ale aj ďalej prehlbovať vzájomnú medziparlamentnú spoluprácu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris KollárPeter Pčolinský
Firmy a inštitúcie Národná rada SRSme rodina