Kokaínového kráľa Joaquína Guzmána budú hájiť najlepší právnici

Joaquin el chapo guzman.jpg
Joaquín 'El Chapo' Guzmán Foto: youtube.com

MEXIKO 9. augusta (WebNoviny.sk) – Mexického kokaínového kráľa Joaquína Guzmána, známeho tiež ako El Chapo (Krpec), bude hájiť tím prominentných právnikov. Tí zahŕňajú Jeffreyho Lichtmana a Marca Fernicha, ktorí už úspešne hájili aj syna newyorského mafiánskeho bossa Johna Gottiho.

Šesťdesiatročný Guzmán čelí obvineniam z vedenia najväčšej organizácie na pašovanie drog na svete. V prípade usvedčenia mu hrozí doživotie. Advokát Lichtman v utorok potvrdil, že si ho Guzmán najal spolu s Fernichom a ďalšími dvoma právnikmi Williamom Purpurom a Eduardom Balarezom. Proces by sa mal začať v apríli budúceho roka, uvádza spravodajská stanica BBC.

Guzmán stál na čele mocného kartelu Sinaloa, ktorý pašuje do USA obrovské množstvo drog. Časopis Forbes odhadol jeho majetok na jednu miliardu dolárov. Z mexického väzenia sa mu podarilo už dvakrát utiecť. Odvtedy bol najhľadanejším mužom Mexika, pričom na jeho hlavu bola v USA vypísaná odmena päť miliónov dolárov.

Jedného z najhľadanejších narkobarónov na svete sa podarilo dolapiť v roku 2014 v mexickom meste Mazatlán v štáte Sinaloa v spolupráci s americkou protidrogovou políciou. Do Spojených štátov, kde sedí v newyorskom väzení s najvyšším stupňom stráženia, ho vydali v januári.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom