Koalícia plánuje predĺžiť lehotu na uplatnenie predkupného práva štátu pri kúpe národnej kultúrnej pamiatky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
KOALÍCIA: Podpis Koaličnej zmluvy
Zľava: Predseda Smer-SSD Robert Fico, predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini a predseda strany SNS Andrej Danko po slávnostom akte podpísania Koaličnej zmluvy za účasti predsedu strany Smer - slovenská sociálna demokracia (SMER-SSD), predsedu strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) a predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) v Historickej budove Národnej rady SR. Bratislava, 16. október 2023. Foto: SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Koaliční poslanci strán Smer – sociálna demokracia, Hlas – sociálna demokracia a Slovenskej národnej strany plánujú predĺžiť doterajšiu lehotu na uplatnenie predkupného práva štátu na kúpu národnej kultúrnej pamiatky. Lehota by sa prijatím novely zákona o ochrane pamiatkového fondu mala predĺžiť z 30 na 60 dní.

„Dôvodom je potreba náležitého časového priestoru na posúdenie, či nadobudnutie ponúkanej kultúrnej pamiatky má pre štát opodstatnený význam nielen z pohľadu ochrany pamiatkového fondu, ale tiež z pohľadu účelnosti a efektívnosti jej ďalšieho využitia pri plnení úloh štátu,“ uvádzajú poslanci v materiáli predloženom do parlamentu.

Zároveň navrhujú, aby pri ponukách štátu na odkúpenie kultúrnej pamiatky, ktoré budú štátu doručené do konca mája tohto roku, platila terajšia lehota 30 dní na prijatie ponuky.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaNárodná rada SRSmer - SSDSNS Slovenská národná strana