Knicks pretrhli víťaznú šnúru Spurs, hviezdil Carmelo Antony

NBA
Camelo Antony z New York Knicks hviezdil v zápase so San Antoniom. Foto: SITA/AP

NEW YORK 4. januára (WEBNOVINY) – Opory basketbalového San Antonia Tony Parker s Timom Duncanom nepredviedli vo štvrtok svoj obvyklý štandard, dovedna nastrieľali iba 22 bodov, za čo Spurs pykali prehrou v New Yorku 83:100. V Madison Square Garden narazili útočne ladení hostia na defenzívnu hrádzu Knicks.

„Ich obrana bola skvelá, pevná. V tretej štvrtine to roztočili a premieňali svoje pokusy. My sme mali v nádrži primálo paliva. Nakopali nám zadky,“ komentoval nezdar tréner San Antonia Gregg Popovich. Domáci sa mohli spoľahnúť na 23-bodového Carmela Anthonyho a striedajúceho J. R. Smitha (20 bodov).

Minnesota bez Rickyho Rubia a od tretej štvrtiny aj zraneného Kevina Loveho naplno zabrala v Denveri (101:97). V relatívne vyrovnanom stretnutí mali miernu prevahu domáci, za stavu 91:91 tri minúty pred koncom poslednej štvrtiny sa ako kľúčové ukázali dve trojky Timberwolves po sebe – z rúk Ridnoura a Bareu. „Nezužitkovali sme výhodu a víťazstvo nám pretieklo pomedzi prsty. Bol to zápas, ktorý sme mali vyhrať, potrebovali vyhrať,“ smútil rozohrávač Nuggets Andre Miller.