Lukáš Kašpar
Kanonier CSKA Moskva Alexander Radulov v súboji s útočníkom Slovana Bratislava Lukášom Kašparom počas štvrťfinálového zápasu play-off Západnej konferencie KHL. Foto: facebook.com/hcCSKA.Moscow

MOSKVA 23. februára (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava stále čakajú na prvý triumf v play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Po štyroch prehrách vo vyraďovacej časti sezóny 2012/2013 s Dinamom Moskva a nedeľňajšom neúspechu na ľade moskovského CSKA 0:2 nepochodili „belasí“ v Ľadovom paláci športu Vsevoloda Bobrova ani v utorok, favoritovi podľahli 2:3 po predĺžení. Je to už šiesta prehra Slovana vo vyraďovacej fáze. Zverenci trénera Miloša Říhu prehrávajú s CSKA 0:2 na zápasy, štvrťfinálová séria sa hrá na štyri víťazstvá.

Bratislavský klub ani v utorok nepotvrdil tohtosezónnu pozitívnu bilanciu s CSKA, keď tohto súpera zdolal v oboch vzájomných dueloch základnej časti – na domácom ľade 3:2 po samostatných nájazdoch a v metropole Ruska triumfovali 2:0.

Tréner „belasých“ Miloš Říha už mal k dispozícii aj Cama Barkera. Najproduktívnejší obranca základnej časti KHL v nedeľu nútene pauzoval pre jednozápasový dištanc od vedenia súťaže. Do útoku sa vrátil aj Marek Viedenský, ktorý nehral pre chorobu. V bránke Slovana bol od začiatku stretnutia Barry Brust.

V prvej tretine domáceho brankára Iľju Sorokina prekonal v závere presilovky Václav Nedorost, druhý gól hostí pridal v závere druhej čatsi obranca Tomáš Starosta. Barry Brust inkasoval v 45. minúte z hokejky Kirilla Petrova, puk z jeho hokejky prekĺzol gólmanovi hostí popod lapačku. O sedem minút neskôr vyrovnal Stéphane Da Costa a muselo sa predlžovať. V 63. minúte rozhodol o triumfe CSKA Antti Pihlström.

Tretí a štvrtý zápas tejto série sú na programe 25. a 27. februára. Ak ešte nebude známy postupujúci, prípadný piaty súboj sa bude hrať v Moskve 29. februára, šiesty v Bratislave 2. marca a rozhodujúci siedmy opäť v ruskej metropole 4. marca.

Kontinentálna hokejová liga – štvrťfinále play-off Západnej konferencie:

* stav série 2:0 (hrá sa na štyri víťazstvá)

CSKA Moskva – HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)

Góly:

13:20 – 0:1 V. Nedorost (L. Kašpar, C. Barker) – presilová hra

39:33 – 0:2 T. Starosta (T. Surový)

44:08 – 1:2 K. Petrov

51:23 – 2:2 S. Da Costa (I. Telegin, A. Radulov)

62:31 – 3:2 A. Pihlström (S. Andronov)

Vylúčenia:

00:04 Václav Nedorost – 2 min. (krosček)

00:04 Alexander Radulov – 2 min. (seknutie)

10:20 Andrej Svetlakov – 2 min. (hákovanie)

11:20 Grigorij Panarin – 2 min (zdržovanie puku – vyhodenie puku)

29:00 Ivan Švarný – 2 min. (držanie)

35:19 Tomáš Kundrátek – 2 min (zdržovanie puku – vyhodenie puku)

39:31 Rok Tičar – 2 min. (hrubosť)

39:31 Michail Naumenkov – 2 min. (hrubosť)

57:08 Pavol Skalický – 2 min. (hrubosť)

57:08 Pavol Skalický – 5 min. (bitka)

57:08 Grigorij Panin – 5 min. (bitka)

strely na bránku: 33:31, vylúčenia: 4:5 na 2 min., navyše: 58. Skalický (Slovan) a Panin (CSKA) obaja 5 min. za bitku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Bondar, Sidorenko – Kučava, Novikov (všetci Rus.), 5073 divákov

CSKA: Sorokin – Zajcev, Kiselevič, Denisov, Naumenkov, Kutuzov, Blažijevskij, Panin – Platt, Svetlakov, A. Radulov – Telegin, Muršak, Ľubimov – K. Petrov, Pihlström, Da Costa – Žarkov, Stoľarov, Andronov – Mamin

Slovan: Brust – Kundrátek, Barker, Ľ. Višňovský, Starosta, Sersen, V. Mihálik, Švarný – V. Nedorost, Viedenský, L. Kašpar – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Miklík, T. Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, L. Nagy

Hneď od štvrtej sekundy hrali obe mužstvá iba so štyrmi korčuliarmi, keďže po úvodnom vhadzovaní sa do seba pustili A. Radulov a V. Nedorost. Prvú vážnejšiu šancu v utorkovom zápase mal v 5. minúte K. Petrov, ale s jeho strelou si Brust poradil s pomocou Bartoviča a neinkasoval ani po ďalšom pokuse útočníka tretej formácie CSKA.

V 11. minúte dvakrát neuspel A. Šťastný, ktorý aspoň vybojoval pre Slovan presilovku. O necelú minútu neskôr putoval na trestnú lavicu aj Panin, no početnú výhodu o dvoch korčuliarov hostia nevyužili. Zdalo sa, že neskórujú ani v presilovke o jedného hráča, keďže Sorokin zlikvidoval dve strely Ľ. Višňovského.

V závere Paninovho trestu však vystrelil Barker, V. Nedorost sa najlepšie zorientoval pred bránkou súpera a otvoril skóre – 0:1. Jeho zásah potvrdil videorozhodca. Ešte pred prvou sirénou si Brust poradil s pokusom aktívneho Panina, na opačnej strane strelu Ľ. Višňovského zblokoval Blažijevskij.

V prvej polovici II. tretiny mal Slovan dve veľké šance, ale blafák Jegliča ani pohotová strela Kundrátka neskončili za Sorokinom. Na druhej strane si Brust poradil s pokusom Platta, neskôr mu pomohla aj bránková konštrukcia pri strele Muršaka. Po ňom vypálil švihom A. Radulov, skóre sa však nemenilo ani v 35. minúte pri pokuse Pihlströma. Domácich v poslednej minúte druhej časti zaskočil obranca Starosta, ktorého delovka po vydarenom vhadzovaní T. Surového skončila za Sorokinom – 0:2.

Radosť fanúšikom CSKA urobil v 45. minúte K. Petrov. Jeho ľahký puk po ľade prekĺzol popod Brustovu lapačku a Slovan viedol už iba o jeden gól – 1:2.

O štyri minúty neskôr mohol vyrovnať francúzsky legionár S. Da Costa, ale podarilo sa mu to až v 52. minúte v neprehľadnej situácii pred Brustom – 2:2. Aj tentoraz gól potvrdil až videorozhodca. Tri minúty pred treťou sirénou mal rozhodnutie na hokejke K. Petrov, Brust však puk vytesnil nad bránku. Duel potom „spestrila“ pästná výmena Skalického s Paninom.

V predĺžení sa nehralo dlho, keďže v 63. minúte zariadil víťazstvo domácich fínsky legionár Pihlström – 3:2.

Hlasy:

* zdroje: portál championat.com, oficiálny web Slovana

Miloš Říha (tréner Slovana): „Tento duel sme si prehrali sami. Kľúčový okamih stretnutia bol prvý inkasovaný gól. Pri druhom zásahu súpera som požiadal o preverenie situácie, bol som totiž presvedčený, že mu predchádzalo postavenie mimo hry.“

Tomáš Surový (útočník a kapitán Slovana): „Žiaľ, na klzisku súpera sme prehrali oba zápasy. V oboch dueloch, v nedeľu aj utorok, sme ukázali, že proti CSKA sa dá hrať a tento protivník je zdolateľný. Teraz ideme domov a urobíme všetko, aby sme pred našimi skvelými fanúšikmi opanovali tretí zápas.“

Václav Nedorost (útočník Slovana, autor prvého gólu): „Dve tretiny sme hrali skvele, zápas sme mali rozohraný výborne a mali sme ho pod kontrolou. Tretia tretina priniesla dve chyby a dva góly. Všetci vidíme, že sa proti CSKA dá hrať, no treba vydržať celých šesťdesiat minút. CSKA Moskva je súper, ktorý potrestá každé jedno naše zaváhanie.“

Michal Sersen (obranca Slovana): „Je to veľká škoda, zápas sme mali dobre rozohraný. V tretej tretine sme sa nechceli stiahnuť, súper nás však napádal dvoma hráčmi a nedal nám veľa šancí na tvorbu hry. Prišli zbytočné chyby, góly sme dostať nemuseli. Prehrávame 0:2, no ideme domov a chceme hneď v treťom zápase znížiť stav série.“

Viac k osobe Alexander RadulovBarry BrustIvan ŠvarnýMarek ViedenskýMiloš ŘíhaPavol SkalickýRok TičarTomáš KundrátekTomáš StarostaVáclav Nedorost