HC Slovan Bratislava
Hokejisti Slovana Bratislava Lukáš Kašpar a Michal Sersen v súboji s útočníkom CSKA Moskva Dmitrijom Kugryševom počas sobotňajšieho zápasu KHL, v ktorom 'belasí' vyhrávali ešte 100 sekúnd pred koncom 2:0, ale napokon o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy. Bratislava, 14 november 2015. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 14. novembra (WebNoviny.sk) – Hráči HC Slovan Bratislava v sobotnom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zdolali ruský tím CSKA Moskva 3:2 až po samostatných nájazdoch. Úvodný gól stretnutia na vypredanom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu strelil takmer presne v polovici duelu Andrej Šťastný, ktorý vyťažil z práce kanadského zadáka Cama Barkera.

Svoj tohtosezónny debut v „belasom“ drese absolvoval obranca Ľubomír Višňovský. Tridsaťdeväťročný veterán strávil na ľade 20:13 min a pripísal si asistenciu pri druhom zásahu Slovana v podaní slovinského legionára Roka Tičara. Armádnemu klubu v sobotu chýbala jeho najväčšia hviezda Alexander Radulov. Moskovčania však napriek tomu v úplnom závere vyrovnali vďaka dvom gólom Dmitrija Kugryševa. V nájazdovej lotérii uspeli Bratislavčania na úkor lídra Západnej konferencie KHL.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – sobota:
HC Slovan Bratislava – CSKA Moskva 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 29. A. Šťastný (Barker, Viedenský), 53. Tičar (L. Nagy, Ľ. Višňovský), rozh. sam. nájazd: Jeglič – 59. Kugryšev (Kiselevič, Muršak), 60. Kugryšev (Ľubimov)

Vylúčení: 10:11 na 2 min, navyše: Valach na 10 min za nebezpečný útok na hlavu, A. Šťastný na 10 min za podrazenie – Mamin na 10 min za nebezpečný útok na hlavu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Alexej Anisimov, Sergejev – Sivov, Šeľanin (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Brust – Starosta, Ľ. Višňovský, Barker, Švarný, Valach, Sersen, L. Kozák – Jeglič, Tičar, L. Nagy – D. Skokan, V. Nedorost, L. Kašpar – A. Šťastný, T. Surový, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák

CSKA: Fasth – N. Zajcev, Kiselevič, D. Denisov, Ožiganov, Bondarev, A. Kutuzov, Pivcakin – Platt, Andronov, Mamin – Kugryšev, Muršak, Pihlström – Telegin, Ľubimov, V. Žarkov – I. Makarov, Juňkov, Kvartalnov – Kuzmenko

Medveščak Záhreb – Severstaľ Čerepovec 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Góly: 12. a 38. Smoleňák (pri prvom JURČINA), 21. Brulé, 30. Mäntylä – 11. Skorochodov, 58. Kagarlickij

Dinamo Minsk – Dinamo Moskva 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 56. Drozd – 8. D. Višnevskij, 59. Pestuško

Torpedo Nižnij Novgorod – Viťaz Podoľsk 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Góly: 21. Piganovič, 24. Jegoršev, 38. Videll – 8. Horák

Avangard Omsk – Amur Chabarovsk 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 4. Erat, 10. Michejev, 35. Sobotka

Barys Astana – Admiral Vladivostok 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)

Góly: 6. Savčenko, 43. Ellerby, 50. Chuďakov, 56. Krasnoslobodcev – 12. Podšenďalov, 33. Ugarov, 44. Gorškov

Ján Laco (Barys) odchytal celý zápas a kryl 36 striel.

Jugra Chanty-Mansijsk – Dinamo Riga 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 14. Varfolomejev, 39. Bortnikov – 36. Pavlovs

Avtomobilist Jekaterinburg – Jokerit Helsinki 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 1:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 21. Elo, 40. Golyšev, 58. A. Pankov – 24. Regin, 43. Pöysti, 55. Kozun, rozhodujúci sam. nájazd: Regin

Slovan mal na úvod presilovú hru, zostala však nevyužitá. Domáci boli aktívnejší, mnoho času na ľade trávil Višňovský. V 13. min si vybojovali druhú početnú výhodu, ale ani v nej neskórovali, aj keď quarterbackom prvej presilovkovej formácie bol práve Višňovský. Bodku za úvodným dejstvom dal hosťujúci krídelník Platt, ktorý vypálil nebezpečne, no nepresne. V prvej dvadsaťminútovke sa hralo svižne a bez častého prerušovania.

Na začiatku druhej tretiny čelili „belasí” oslabeniu o dvoch hokejistov, prežili ho bez inkasovaného gólu. Naopak, pri hre štyroch proti piatim sa k zakončeniu dostal Kašpar, lenže minul. V 25. minúte Bartovič delovkou vyskúšal pozornosť brankára CSKA Fastha. Bratislavčania sa dočkali o štyri minúty neskôr: po akcii obrancu Barkera dostal puk za Fasthov chrbát Šťastný – 1:0. Blízko k zdvojnásobeniu náskoku bol po zaváhaní moskovskej defenzívy Kašpar. Ku koncu prostredného dejstva letel Viedenského tvrdý projektil len tesne mimo.

V tretej tretine Slovan súpera zatlačil a párkrát nebol ďaleko od vsietenia druhého zásahu. S blížiacou sa poslednou sirénou už na konto obidvoch mužstiev pribúdali viac trestné minúty než príležitosti. V 53. minúte predsa len Bratislavčania pridali druhý gól. Strelecky sa v presilovej hre presadil slovinský legionár Tičar. Asistovali mu Nagy a muž, na ktorého sa v sobotu sústredilo najviac pozornosti – Višňovský – 2:0.

V 59. min však hostia znížili na rozdiel gólu zásluhou Kugryševa – 2:1. Ten istý hokejista osem sekúnd pred koncom poslal zápas do predĺženia – 2:2To víťaza neurčilo, rozhodujúci samostatný nájazd premenil iný Slovinec v službách domácich Jeglič – 3:2.

Hlas

Miloš Říha (tréner Slovana): „Myslím si, že sme odohrali vynikajúci zápas pred vynikajúcou diváckou kulisou. Hrali sme s výborným súperom. A pokiaľ ide o ten záver… Poviem otvorene, záver stretnutia sme nezvládli. Aj za tých okolností, ktoré sa tam diali, sme ho mali zvládnuť. Na ľade boli skúsení hráči, nemali sme sa usilovať dať pri power play tretí gól do prázdnej bránky. Mali sme viac držať puk na hokejkách. To sme neriešili dobre. Pred zápasom s lídrom konferencie by som dva body bral, ale po zápase určite nie, pretože v tomto stretnutí sme mali jednoznačne získať tri body. Takticky sme prevýšili korčuliarsky vynikajúce mužstvo. Zaslúžili sme si tri body, ten jeden bod, o ktorý sme teraz prišli, ma bude veľmi dlho mrzieť.“

Dmitrij Kvartaľnov (tréner CSKA): „Gratulujem Slovanu. S jedným bodom sme spokojní. Naša ofenzívna hra bola slabá, až na konci sme sa vzchopili.“

Ľubomír Višňovský (obranca Slovana): „Pred zápasom som cítil miernu nervozitu. Nevedel som, čo môžem v tomto zápase očakávať. Som veľmi rád, že prišlo tak veľa divákov a mohol som si znova užiť tú atmosféru. Boli fantastickí. V poslednej tretine od 15 minúty sme hrali na štyroch obrancov, preto som bol tak dlho na ľade. Hnevá ma, že v úplnom závere sme prišli o jasné víťazstvo, že sme zbytočne stratili bod. To by sa takému ostrieľanému mužstvu nemalo stávať. V tom čase sme boli na ľade najskúsenejší hráči. Samozrejme, že v úplnom závere zápasu som už dostával kŕče, lebo som nečakal, že hneď v prvom stretnutí ma bude tréner tak často posielať do hry. Veď pred týmto zápasom som mal na ľade iba jeden tréning s tímom, aby sme sa trochu zoznámili, čo budeme spolu hrať. “

Milan Bartovič (útočník Slovana): „Do 55 minúty sme súpera do ničoho vážnejšieho nepustili, hrali sme veľmi zodpovedne aj dozadu. Teraz neviem, či sme na ľade naozaj mali šesť hráčov pri presilovke, ale to sa nesmie stať, aby sme takouto chybou umožnili súperovi hrať presilovku 5:3. To si musíme my sami ustrážiť. Teraz nejdem hovoriť, či po zápase cítime krivdu, alebo nie. Fakt neviem, či nás tam bolo šesť alebo nie. Ale touto chybou sme umožnili súperovi znížiť, vrátiť sa do stretnutia a ten záver sme jednoducho nezvládli. Nemôžeme pár sekúnd pred koncom duelu pustiť súpera do nášho obranného pásma. Mali sme viac ´kúskovať´ hru, istejšie držať puk na svojich hokejkách.“