Kärcher Slovakia reaguje na otváranie prevádzok a zvýšený dôraz na čistotu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
S logom ok.jpg
Foto: Kärcher

Spoločnosť ponúka zapožičanie profesionálnych vysokotlakových čističov, ako aj dezinfekciu komunálnych a firemných priestorov.

Spoločnosť Kärcher Slovakia ponúka obciam i firmám s voľnými pracovnými silami technické vybavenie na dezinfekciu priestorov a prevádzok alebo možnosť využiť kompletnú službu čistenia a dezinfekcie vrátane prepravy, obsluhy technológií, čistiacich a dezinfekčných prostriedkov. Kärcher tak reaguje na zvýšené hygienické požiadavky a opätovné otváranie prevádzok či vonkajších športovísk. Dôrazné dodržiavanie nariadení a hygienickú čistotu, budú musieť zabezpečiť pre chod svojich prevádzok aj hotely, akvaparky, kúpaliská či plavárne. Služba prenájmu je tak určená najmä tím, ktorí nedisponujú financiami na nákup profesionálnej techniky a prenájom predstavuje jediné riešenie, ktoré im môže pomôcť.

„Do možného prenájmu sme uvoľnili najúčinnejšie vysokotlakové čističe s ohrevom z našej flotily profesionálnych vysokotlakových čističov, ktoré pri teplote vody nad 65 °C dosahujú dezinfekčný účinok. K tomu ponúkame aj účinné dezinfekčné čistiace prostriedky, ktoré pôsobia baktericídne, fungicídne a čiastočne ničí vírusy. V prípade, že sa obec alebo firma rozhodne pre kompletnú službu čistenia, vyšleme na miesto náš pracovný tím, ktorý sa o všetko postará,“ uviedol Ing. Peter Seifert, vedúci servisu Kärcher Slovakia.

Hobby stroje do profesionálnej prevádzky nepatria

Podľa odborníka spoločnosti Kärcher Slovakia je v niektorých profesionálnych prevádzkach vídať hobby stroje, ktoré tam rozhodne nepatria. Prečo je tak dôležité jasne odlišovať hobby a profi stroje? Motivácia nakupovať hobby stroje je pomerne jednoduchá – nižšia obstarávacia cena. Náklady na stroj však treba vnímať v kontexte životnosti i efektívnosti, a teda aj návratnosti investície. „Vo všeobecnosti možno povedať, že profesionálne stroje, čo sa týka napríklad zametacích strojov, vysávačov či vysokotlakových čističov – majú oveľa vyššiu životnosť. Hobby riešenia totiž nie sú stavané na každodenné používanie a dlhé pracovné intervaly. Ďalším obrovským rozdielom býva výkon. Vyšší výkon znamená efektívnejšiu prácu, šetrí čas, energiu a financie,“ vysvetľuje Juraj Mikulášik, odborník spoločnosti Kärcher Slovakia. Za zmienku tiež stojí odolnejšia konštrukcia profesionálnych riešení či širšia škála funkcií, ako je napríklad samodezinfekcia, či ekonomický režim, ale aj široké portfólio príslušenstva pre rôznorodé aplikácie, ktoré opäť súvisia s návratnosťou investícií.

Vysokotlakový čistič zo segmentu hobby vyčistí vonkajšie ihriská len ťažko

„Či čistíte veľké plochy s vysokotlakovým čističom s prietokom 300, alebo 1 300 l/hod., a celková dĺžka čistenie trvá hodinu alebo štyri hodiny, je skutočne veľký rozdiel. Nejde však iba o výkon, ale aj príslušenstvo, ktoré veľakrát  značne dopomôže urýchliť či zlepšiť výsledok čistenia. Ako napríklad 2m alebo 5,4m pracovný teleskopický nadstavec na vysokotlakový čistič, takže pri výškových prácach už nie je potreba drahé lešenie či horolezecká výbava, ale všetko zvládnete bezpečne zo zeme. K tomu patrí aj nadštandardná dĺžka vysokotlakovej hadice. V profi segmente máte pri správne zvolenom stroji len minimálnu stratu pri práci s 20 či 40m vysokotlakovou hadicou. Už pri 20m vysokotlakovej hadici máte čistiaci rádius cez 1200m2. Pri väčšine čistiacich prác majú pritom mimoriadne veľký význam vysokotlakové čističe s ohrevom, ktoré v hobby segmente nenájdete. Horúcovodné vysokotlakové čističe – v porovnaní s čističom bez ohrevu – nielenže ušetria až do 40% času, ale vďaka čisteniu horúcou vodou, prípadne parou možno zredukovať alebo úplne vynechať chemické prostriedky, čo jednak šetrí náklady na čistiace prostriedky či dezinfekciu a zároveň umožňuje čistiť aj tam, kde nie je možné používať chémiu,“ uzatvára Mikulášik. Profesionálne vysokotlakové čističe tak zabezpečia dezinfekčnú čistotu nielen na vonkajších ihriskách, ale svoje uplatnenie nájdu aj vo fitnesscentrách, akvaparkoch a kúpaliskách, ktoré musia dodržiavať prísne hygienické opatrenia. Chemická dezinfekcia môže spôsobiť rôzne nečakané kožné problémy, avšak dezinfekčné čistenie parou je považované za najekologickejšie a najšetrnejšie čistenie nielen voči prírode, ale aj voči človeku.

Vďaka špeciálnej akcii spoločnosti Kärcher môžete teraz výmenou akéhokoľvek starého vysokotlakového čističa za nový a profesionálny ušetriť až 400 alebo 700 eur. Akcia platí do 31.8.2020 pre akýkoľvek vysokotlakový vodný bez ohľadu na výrobcu či segment. Viac info na 037/32 12 150.

V prípade záujmu o službu profesionálneho čistenia alebo prenájmu profesionálnej techniky je k dispozícii servisné centrum na tel. čísle +421 904 704 052 alebo na servis1@karcher.sk.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať