Kandidatúru na primátora Nitry ohlásil mestský poslanec Štefek. Hattasa skritizoval, že sedí na dvoch stoličkách

Štefan ŠŠtefek
Zľava: Poslanec mestského zastupiteľstva Nitra ŠŠtefan ŠŠtefek a manželka Petra ŠŠtefeková. Foto: SITA/Martin Havran

O post primátora Nitry sa v tohtoročných komunálnych voľbách bude uchádzať aj dlhoročný mestský poslanec Štefan Štefek. Do volieb pôjde ako nezávislý kandidát bez podpory politických strán.

Prioritou bude doprava

Nitra potrebuje podľa 55-ročného Štefeka skúseného primátora, pracovitého, ktorý sa obklopí nielen marketingovým, ale v prvom rade odborným tímom.

Za svoje priority Štefan Štefek na stredajšej tlačovej konferencii označil riešenie dynamickej aj statickej dopravy v Nitre, prípravu nového územného plánu mesta a akútne riešenie si podľa neho vyžaduje aj situácia s čistiarňou odpadových vôd. V prípade zvolenia za primátora Nitry by sa venoval len mestu.

„Experiment, ktorý tu zažívame posledné štyri roky s neskúseným človekom vo vedení mesta, nevyšiel. Nitra si zaslúži, aby bola riadená koncepčne a na základe prepracovanej stratégie,“ skonštatoval Štefek.

Hattasove pendlovanie

V prípade terajšieho primátora Mareka Hattasa mu prekáža aj to, že svoj čas delí medzi Nitru a pôsobenie v Národnej rade SR.

Štefek, ktorý sa v samospráve Nitry angažuje už dvadsať rokov, plánuje svoj volebný program predstaviť v máji, dovtedy chce zostaviť aj tím 31 kandidátov na poslancov.

Kandidatúru na post primátora Nitry už oznámil bývalý prednosta Mestského úradu v Nitre Igor Kršiak, do volieb pôjde ako nezávislý kandidát.

Kandidovať bude aj terajší primátor Hattas, ktorý je členom prípravného výboru politickej strany Tím Kraj Nitra. Na sociálnej sieti avizoval svoju kandidatúru aj ďalší mestský poslanec Pavol Obertáš.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek HattasŠtefan Štefek