Kanadská polícia vyšetruje dva teroristické útoky, muž pobodal policajta a dodávkou zrážal chodcov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kanada.jpg
Teroristický útok v kanadskom Edmonte. Foto: twitter.com

EDMONTON 1. októbra (WebNoviny.sk) – Kanadská polícia vyšetruje napadnutie policajta a zranenie štyroch ďalších ľudí v meste Edmonton ako teroristický čin. Šéf tamojšej polície Rod Knecht prezradil, že už zadržali podozrivého, ktorý podľa nich konal sám, nevylučujú však ani možných komplicov.

Policajta napadol nožom

Útok na policajta sa stal v sobotu pred štadiónom, keď auto prerazilo policajné bariéry a zrazilo strážcu zákona, ktorý v dôsledku nárazu vyletel takmer päť metrov do vzduchu.

Vodič, ktorý má podľa polície 30 rokov, vystúpil z auta a napadol policajta nožom, pričom následne utiekol. Zraneného hospitalizovali, jeho stav nie je kritický. Na prednom sedadle auta našli vlajku extrémistickej skupiny Islamský štát (IS).

Teroristické útoky

O niekoľko hodín neskôr policajti zastavili dodávku, ktorej vodič mal „podobné meno“ ako majiteľ auta, ktoré predtým zrazilo policajta. Muž sa dal s vozidlom na útek, pričom ho začali naháňať policajti.

Dodávkou následne zámerne vrazil do ľudí na prechode pre chodcov, pričom štyria utrpeli zranenia. Vodiča sa polícii podarilo zatknúť po tom, ako sa s autom prevrátil. „Tieto dva činy spolu súvisia. Podľa nás ide o teroristické útoky,“ uviedol Knecht.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Islamský štát