Kampaň Generátory nádeje má pomôcť Ukrajincom prekonať zimu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Roberta Metsolová
Roberta Metsolová, predsedníčka Európskeho parlamentu. Foto: archívne, SITA/AP.

Európsky parlament prostredníctvom predsedníčky Roberty Metsolovej symbolicky daroval generátor vojnou ťažko skúšanej Ukrajine. Ako uviedol v tlačovej správe, učinil tak v rámci kampane Generátory nádeje, ktorá má pomôcť Ukrajincom prekonať zimu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Som hrdá na to, že môžem v mene Európskeho parlamentu darovať tento generátor statočným ľuďom na Ukrajine v rámci našej kampane Generátory nádeje. Milióny Ukrajincov zostali bez elektriny v dôsledku neúnavných a neopodstatnených útokov Ruska na kritickú civilnú infraštruktúru. S týmto praktickým darom a pomocou ďalších darov z miest a obcí z celej Európy chceme túto zimu udržať v prevádzke základné zariadenia na Ukrajine a poskytnúť energiu nemocniciam, školám, vodárenským zariadeniam, centrám pomoci a útulkom,“ povedala Metsolová.

Belgická ministerka pre vnútorné záležitosti Annelies Verlindenová dúfa, že k iniciatíve sa pripojí i dvesto najväčších európskych miest a spolu s Európskym parlamentom pomôžu v ťažkých časoch ľuďom na Ukrajine. „Generátor, ktorý dnes daroval Európsky parlament, symbolizuje teplo, ktoré chceme z Belgicka poslať na Ukrajinu, ako aj našu podporu a odvahu. Dúfam, že mnohí ďalší budú nasledovať tento príklad,“ podotkla Verlindenová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Annelies VerlindenováRoberta Metsolová
Firmy a inštitúcie Európsky parlament