Julian Edelman lieta v problémoch, hviezda NFL čelí dištancu za doping

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Julian Edelman
Julian Edelman v drese New England Patriots.. Foto: SITA/AP.

FOXBOROUGH 8. júna (WebNoviny.sk) – Hviezde ligy amerického futbalu NFL Julianovi Edelmanovi hrozí, že si od súťažnej činnosti oddýchne ešte dlhšie ako plánoval.

Tridsaťdvaročný člen ofenzívnej formácie New England Patriots vynechal minulý ročník pre roztrhnutý predný skrížený väz v kolene, v úvode nového čelí dištancu za porušenie antidopingových pravidiel.

Jednému z kľúčových hráčov zdolaného finalistu Super Bowl LII hrozí suspendácia na štyri zápasy. „Poznám Juliana od juniorských rokov, je skvelý športovec, do tréningov dáva všetko. Preto ma tieto správy veľmi znepokojujú,“ povedal v stanovisku tréner Alex Guerrero.

Podľa ESPN, ktorý o prípade informoval ako prvý, je prípad proti Edelmanovi v štádiu odvolacieho konania, ak trest nadobudne právoplatnosť, hráč príde o 470 588 USD z jeho základného platu. Edelman má za sebou deväť sezón v profilige, bez najmenšieho dopingového podozrenia. Nemenovaný zdroj pre ESPN povedal, že v priebehu kariéry absolvoval stovky testov, s negatívnym výsledkom.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať