Je známa prvá šestica účinkujúcich na udeľovaní Grammy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Grammy
Foto: rockjamradio.sk

BRATISLAVA 14. januára (WEBNOVINY) – Počas slávnostného večera udeľovania prestížnych hudobných cien Grammy vystúpia Eminem, Lady Gaga, Miranda Lambert, Katy Perry, Arcade Fire a Cee Lo Green. Prvú šesticu budú organizátori priebežne dopĺňať o ďalšie mená.

Najviac nominácií – desať si vybojoval detroitský rapper Eminem. Tridsaťosemročný hip-hopový muzikant sa spoločne s barbadoskou speváčkou Rihannou uchádza o ocenenie v kategóriách Skladba roka, Nahrávka roka, Najlepšia rapová skladba, Najlepšia rapovo-spievaná spolupráca a Najlepší videoklip a to za pieseň Love the Way You Lie. Tá sa nachádza na albume Recovery (2010), ktorý je nominovaný v kategórii Album roka. Zvyšné štyri nominácie má Eminem v kategóriách Najlepší rapový album (Recovery), Najlepšia rapová skladba (Not Afraid), Najlepšia vokálna popová spolupráca (Airplanes, part II – featuring B.o.B a Hayley Williams) a Najlepší sólový rapový výkon (Not Afraid). Na druhom mieste v počte nominácií je Bruno Mars, ktorý ich má na konte sedem. Nasledujú so šiestimi Jay-Z, Lady Antebellum a Lady Gaga.

Víťazov 53. ročníka udeľovania cien Grammy vyhlásia na slávnostnom ceremoniáli 13. februára v losangeleskom Staples Center. Rozhoduje o nich asi 16-tisíc hlasujúcich členov Americkej Národnej akadémie nahrávacích umení a vied.

Informácie zverejnila webová stránka magazínu People.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Bruno MarsCee Lo GreenKaty PerryLady GagaMiranda Lambert