Jána Slotu prepustili na slobodu, môže sa to však ešte zmeniť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ján Slota
Ján Slota. Foto: archívne, SITA.

Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku prepustil zadržaného bývalého predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Jána Slotu na slobodu, keďže nezistil dôvod na kolúznu väzbu. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjaková.

Rozhodnutie ešte nie je právoplatné

„Sudca, na rozdiel od prokurátora, nezistil naplnenie dôvodov kolúznej väzby, avšak dospel k záveru o existencii dôvodov preventívnej väzby, ktorú nad obvineným nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka a písomným sľubom obvineného. Súd obvinenému uložil aj povinnosti a obmedzenia,“ informovala Kudjaková.

Rozhodnutie súdu právoplatné nie je, keďže prokurátor podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR vo štvrtok 31. marca 2022.

Bývalý šéf SNS mal zobrať úplatok

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil vo štvrtok 24. marca Jána Slotu zo Žiliny z prijímania úplatku. NAKA zároveň obvinila ďalšie dve osoby pre zločin prijímania úplatku a prečin podplácania.

Ako ďalej vysvetlila, trestné stíhanie je vedené v súvislosti s poskytnutím úplatku v roku 2018 sudcom Kriminálneho súdu Žilina za ovplyvňovanie rozhodnutí v im pridelených trestných veciach.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján SlotaKatarína Kudjáková
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraNS Najvyšší súd SRSNS Slovenská národná stranaŠpecializovaný trestný súd v Pezinku