Jágr v utorok nedohral, proti Fínom by mal hrať

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr Foto: SITA/AP

VANCOUVER 24. februára (WEBNOVINY) – Český hokejový útočník Jaromír Jágr nedohral utorňajší zápas kvalifikácie o postup do štvrťfinále vancouverského olympijského turnaja proti Lotyšom (3:2 po predĺžení) pre zranenie hornej časti tela. Tridsaťosemročný krídelník strávil v druhom dejstve zápasu na ľade len 52 sekúnd, na striedačke si precvičoval krk, následne odišiel do šatne a do zápasu sa už nevrátil. Český tím bez neho nedokázal udržať dvojgólový náskok a v poslednej tretine dovolil Lotyšom vyrovnať. O postupe do štvrťfinále v stredu proti Fínom nakoniec v predĺžení rozhodol Krejčí. „Verím, že Jágr proti Fínsku nastúpi. Má ho v opatere náš fyzioterapeut Pavel Kolář. Jarda cítil bolesti v krčnej chrbtici, z hry sme ho stiahli preventívne,“ povedal pre Mediafax tréner českej reprezentácie Vladimír Růžička.

Jágra tvrdo zrazil na ľad v nedeľňajšom stretnutí s Ruskom (2:4) Alexander Ovečkin, no český útočník stretnutie dohral a dobre vyzeral aj v siedmich striedaniach počas prvej tretiny súboja s Lotyšskom. Čechom Jágr v zápase citeľne chýbal. „Dokáže v dôležitých momentoch streliť gól. Určite nám chýbal, ale napokon sme vyhrali,“ povedal pre AP útočník Tomáš Plekanec.