Iránsky brankár skúšal pokračovať v zápase s otrasom mozgu, na MS si už nezachytá

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Qatar Soccer WCup Match Moments Day 2 Photo Gallery
Brankár Iránu Alireza Beiranvand sa zrazil s Majidom Hosseinim počas futbalového zápasu skupiny B medzi Anglickom a Iránom na medzinárodnom štadióne Khalifa v katarskej Dauhe. 21. november 2022 Foto: SITA/AP

Brankár iránskej futbalovej reprezentácie Alireza Beiranvand si v pondelňajšom zápase B-skupiny majstrovstiev sveta v Katare proti Anglicku (2:6) zachytal iba niekoľko minút. Hneď na začiatku duelu sa nešťastne zrazil so spoluhráčom Seyedom Majidom Hosseinim. Po dlhých minútach na zemi sa pokúšal pokračovať v zápase, no zanedlho gestom naznačil potrebu striedať a ľahol si na trávnik.

Viac o téme: MS vo futbale 2022

Ako referuje web walfoot.be, 30-ročného gólmana Persepolisu previezli s podozrením na otras mozgu do najbližšej nemocnice. „Podľa informácií od lekárov a tiež podľa správ od rozhodcu sa nepodarilo hráčovi zastaviť krvácanie. Súviselo to so zlomeným nosom. Žiaľ, o minútu neskôr už hráč nemohol pokračovať pre otras mozgu a momentálne smeruje do nemocnice na ďalšie vyšetrenie,“ povedal tréner Iránu, Portugalčan Carlos Queiroz.

Iránska futbalová federácia neskôr priznala, že brankár utrpel vážny otras mozgu. Beiranvand, ktorý je známy svojimi ďalekonosnými hodmi loptou, tak pravdepodobne vynechá ďalší zápas iránskeho mužstva v piatok proti Walesu a zrejme nezasiahne ani do záverečného duelu skupinovej časti proti USA.

Postup po Beiranvandovom zranení však zrejme nerešpektoval protokol FIFA. Po intervencii zdravotníkov, ktorá trvala takmer osem minút, si brankár iba prezliekol dres a viditeľne otrasený naznačil, že je odhodlaný pokračovať v dueli. Mnohí odborníci v televíznych štúdiách i na sociálnych sieťach poukázali na to, že lekári nemali dovoliť Beiranvandovi pokračovať v hre. „Toto je nejaký vtip? Lekársky štáb musí zasiahnuť a povedať, že je to nesprávne,“ neveriacky povedal komentátor BBC Jermaine Jenas.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alireza BeiranvandCarlos Queiroz
Firmy a inštitúcie FIFA Medzinárodná futbalová federácia