MS vo futbale 2022 v Katare: Argentína šokujúco prehrala, Saudská Arábia v druhom polčase otočila výsledok

MS vo futbale Katar, Lionel Messi
Sklamaný Lionel Messi po zápase Argentíny proti Saudskej Arábii na futbalových majstrovstvách sveta v Katare. 22. november 2022, Foto: SITA/AP
  • aktualizované 22. novembra 2022, 16:41

Úvod tretieho dňa na futbalových majstrovstvách sveta v Katare priniesol prvé veľké prekvapenie. V súboji C-skupiny totiž výber favorizovanej Argentíny podľahol reprezentácii Saudskej Arábie 1:2 napriek tomu, že od 10. minúte viedol 1:0 po premenenom pokutovom kope hviezdneho Lionela Messiho.

Viac o téme: MS vo futbale 2022

Tesne po polčasovej prestávke však tím z Arabského polostrova „udrel“ dvakrát v rozpätí piatich minút, do listiny strelcov sa zapísali Saleh Al Shehri a Salem Al Dawsari. V ďalšom priebehu síce mali Argentínčania viac z hry, nenašli však cestu minimálne na vyrovnanie.

Historický výsledok

„Všetky hviezdy nám boli naklonené. Dosiahli sme historický výsledok pre futbal v Saudskej Arábii,“ komentoval šokujúci triumf svojich zverencov francúzsky kouč Herve Renard. Na opačnej strane zavládlo sklamanie.

„Pred zápasom nás vyhlasovali za favoritov, ale majstrovstvá sveta prinášajú aj takéto veci,“ vyhlásil argentínsky kormidelník Lionel Scaloni. Výber Argentíny pritom pred utorkom ťahal dlhú šnúru bez prehry, predtým naposledy nedosiahol víťazstvo či remízu ešte v júli 2019.

Rozhodli detaily

Hviezdny Lionel Messi zaznamenal štart už na piatom svetovom šampionáte a skórovať sa mu podarilo na štyroch. Pred Katarom 2022 strelil gól aj v Rusku 2018, Brazílii 2014 a Nemecku 2006. Gólovo naprázdno vyšiel v JAR 2010.

„Pokašľali sme si to v druhom polčase. Rozhodli detaily, na ktorých musíme popracovať,“ myslí si útočník Lautaro Martínez, spoluhráč slovenského reprezentanta Milana Škriniara v talianskom Interi Miláno.

Už v sobotu čaká na výber Argentíny duel proti Mexičanom, v stredu 30.11. si zmerajú sily s Poliakmi. Reprezentácia Saudskej Arábie v sobotu vyzve Poliakov a potom Mexičanov.

Výsledky utorkových stretnutí na XXII. majstrovstvách sveta vo futbale v Katare:

• C-skupina:

Argentína – Saudská Arábia 1:2 (1:0)

Góly: 10. Messi (z pok. kopu) – 48. Al Shehri, 53. Al Dawsari, ŽK: 67. Al Malki, 75. Al Boleahi, 79. Al Dawsari, 82. Abdulhamid, 88. Al Abed, 90.+ Al Owais,

Rozhodoval: Vinčič (Slovin.), 88 012 divákov