Indiu trápia monzúnové dažde, zahynuli desiatky ľudí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Monzúnové dažde v Indii
Foto: SITA/AP

NAÍ DILLÍ 3. augusta (WEBNOVINY) – Viac než 100 ľudí zahynulo v dôsledku silných monzúnových dažďov za posledný týždeň v Indii. Desaťtisíce obyvateľov sa museli uchýliť do štátom zriadených táborov, oznámilo v nedeľu večer indické ministerstvo vnútra.

Cyklón zasiahol najviac postihnutý štát Západné Bengálsko na severovýchode Indie, kde intenzívne zrážky spôsobili záplavy. O život prišlo 48 ľudí a takmer 215 000 dedinčanov evakuovali do humanitárnych táborov, informovala s odvolaním sa na oznámenie agentúra AP.

Do oblasti dorazilo viac než 200 zdravotníckych tímov so 120 plavidlami. Úrady uviedli, že dosiaľ rozdelili vyše 400 000 balení pitnej vody v snahe zabrániť rozšíreniu chorôb prenášaných vodou.

Ďalších 28 úmrtí hlásili zo štátu Radžastan na západe krajiny. Záchranári tam evakuovali takmer 1000 ľudí na vyššie položené miesta. V sobotu najmenej 20 ľudí so sebou strhol zosuv pôdy, ktorý zničil desať domov v dedine v štátne Manípur na severovýchode Indie. Každoročná monzúnová sezóna v Indii trvá od júna do konca septembra.

Monzúnové dažde v Indii
Foto: SITA/AP
Monzúnové dažde v Indii
Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať